SPARTAK ŽK – NAPREDAK 0:2 (0:1)

U okviru 32. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu Napretka.

Spartak Ždrepčeva krv – Napredak 0:2 (0:1)

Gradski stadion u Subotici. Sudija: Šegrt Jovan. Strelci: 0:1 Melunović (34.), 0:2 Bačanin (76.)

Spartak Ždrepčeva krv: Vukanić, Mažić, Ivančević, Branković, Vidović, Marčić (80. Hrstić), Đurasović (58. Jočić), Savković, Vidaković (46. Šormaz), Jovanović (58. Rajović), Bijelović (46. Furtula)

Napredak: Ostojić, Milovanović, Marinković, Kostić, Melunović, Čečarić (73. Milošev), Mršić, Tomić (73. Milanović), Kočić (46. Bačanin), Spremo, Ćuković (84. Zeljajić).

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi poraženi su na Gradskom stadionu u Subotici od Napretka sa 2:0. Subotičani su imali velikih kadrovskih problema pred utakmicu te su meč počeli u kombinovanom sastavu koji je odlično parirao ekipi Napretka, ali nažalost bodovi su otišli u Kruševac.

Napredak je od početka urtakmice krenuo znatno agresivnije sa velikom željom da osvoje bodove. Prvu ozbiljniju priliku imali su u 19. minutu kada je Kostić pokušao iz daljine. Spartak je ubrzo preuzeo kontrolu igre i počeo da preti, u 27. minutu Vidović je prošao po levoj strani loptu poslao pred gol gde je golman Ostojić za delić sekunde bio brži od Bijelovića i sprečio njegovu nameru da ugrozi gol. Par minuta kasnije Marčić je šutirao no ponovo se istakao golman Napretka. Gosti su do prednosti došli u 33. minutu, korner sa desne strane izveo je Milan Spremo, najviši u skoku pred golom Subotičana bio je Alen Melunović koji glavom loptu šalje u mrežu za 0:1.

Drugo poluvreme počelo je novom šansom gostiju, međutim golman Vukanić je sigurnom intervencijom sačuvao svoju mrežu. Nakon sat igre šansu su imali domaći, Savković je sa leve strane uputio oštar i precizan šut koji je odbranio golman Ostojić. Drugo poluvreme je proteklo u velikoj borbi dva rivala koja se uglavnom odvijala na sredini terena. Konačan rezultat postavio je Bačanin u 75. minutu, nakon greške odbrane Spartaka našao se sam i loptu poslao u mrežu za 0:2