SPARTAK ŽK – NAPREDAK 3:2 (2:0)

U okviru 6. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje Napredak.

Spartak Ždrepčeva krv – Napredak 3:2 (2:0)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Momčilo Marković. Strelci: 1:0 Hrstič (32.), 2:0 Hrstić (42.), 2:1 Jovanović (60.), 2:2 Marjanović (77.), 3:2 Tufegdćić (90+5 iz penala)

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Jezdimirović (90. Dunđerski), Ivančević, Bogićević, Milošević, Marčić (90. Šćepanović), Đurasović (71. Vidaković), Todoroski (61. Bijelović), Tufegdžić, Srećković, Hrstić (71. Furtula).

Napredak: Vasiljević, S. Jovanović, Mršić, Kerkez, Spremo, Tomić (92. Radošević), Marinković, Đ. Jovanović, Marjanović, Kočić (92. Đuković), Bačanin (46. Milošev)

Subotičani su ostvarili drugu pobedu u ovoj sezoni u utakmica koja je odlučena u sudijskoj nadoknadi golom Tufegdžića iz penala.  Spartak je prvo poluvreme završio sa vodstvom 2:0, golovima koje je postigao mladi Srđan Hristić, međutim u drugom poluvremenu Napredak je poravnao a konačnu pobedu doneo Tufegdžić.

Nije bilo puno uzbuđenja na početku utakmice da bi nakon pola sata igre Spartak Ždrepčeva krv stigla do prtednosti  od 1:0. Tufegdžić je proigrao Hrstića koji je postigao svoj prvenac u Superligaškoj konkurenciji. Samo deset minuta kasnije udvostručili su prednost, ponovo je bio strelac Hrstića na asistenciju Todoroskog koji je odlično prošao po desnoj strani i nesebično uposlio mladog napadača.

Početak drugog poluvrema doneo je uzbuđenje. Napredak je preko Kočića došao do gola, međutim nakon intervencije iz VAR sobe pogodak je poništen zbog ofsajda. Kruševljani su ipak u 60. minutu smanjili prednost, Kočić je uposlio Jovanovića koji loptu šalje u mrežu za 2:1. Postignut gol dao je novi elan gostima koji su u 77. minutu poravnali na 2:2. Stvorila se gužva u kaznenom prostoru Subotičana, nakon dve uspešne intervencije golmana Dubljanića lopta je došla do Marjanovića koji je plasirao loptu u mrežu. Spartak je uspeo da se trgne i da ipak dođe do pobede. Oboren je Furtula u kaznenom prostoru, dosuđen je penal koji je Tufegdžić uspešno realizovao za konačnih 3:2.