SPARTAK ŽK – NAPREDAK 1:2 (0:1)

U okviru 10. kola Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu Napretka iz Kruševca.

Spartak Ždrepčeva krv – Napredak 1:2 (0:1)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 1000. Sudija: Stefanović Milan. Strelci: 0:1 Šarić (11.) , 0:2 Đeković (64.), 1:2 Obradović (88.)

Spartak Ždrepčeva krv: Manojlović, Šćepanović (53. Đurasović), Filipović, Ostojić (80. Hrstić), Shimura, Stanić, Tanasin, Srećković, Bijelović (71. Abraham), Todoroski (71. Stajković), Obradović.

Napredak: Petrić, Đeković, Jovanović D. (52. Vukajlović), Jovanović S. Kerkez, Krstić (85. Stevanović), Matić, Mićin (85. Bolha), Prijović, Putinčanin, Sarić (73. Pantić).

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi poraženi su pred svojom publikom od Napredka sa 2:1. Nisu uspeli subotičani da se izbore sa raspoloženim protivnikom, delimični razlozi slabijoj igri sigurno leže i u činjenici da se čak deset igrača žalilo na stomačne tegobe u protekla tri dana.

Domaćini su počeli ofanzivno, priliku je imao Bijelović ali je njegov šut izblokirao Prijović. Gosti iz Kruševca se se ubrzo oslobodili pritiksa i nametnuli svoj stil igre., pokušao je Putinčanin sa oko dvadeset metara i naterao golmana Manojlovića da se istakne. Gosti su do prednosti došli u 11. minutu, Jovanović je ubacio loptu sa desne strane pred gol subotičana gde se odlično snašao Marko Đarić i doneo svom timu vodstvo, 0:1. Trudili su se domaći da stignu rezultatski zaostatak a najbolju priliku za to imao je Todoroski u 40. minutu nakon što ga je uposlio Bijelović, no golman Petrić je bio siguran.

Drugo poluvreme počelo je novom šansom Napredka, probio se Mićin uposlio Šarića koji je odlično šutirao, međutim golman Manojlović je rutinski sačuvao svoju mrežu. Napredak je vodstvo udvostručio u 64. minutu, nakon centaršuta Krstića, lopta dolazi do Nemanje Đekovića koji loptu šalje u mrežu za 0:2. Četiri minuta kasnije Spartak je imao priliku da smanji zaostatak, Srećković je izveo slobodan udarac, loptu pred golom kruševljana glavom je zahvatio Obradović, međutim na putu do mreže na samoj gol liniji se našao Vukajlović koji otklanja opasnost. Spartak je u finišu utakmice uspeo da dođe do pogotka, Srećković je ubacio loptu pred gol gostiju a Obradović je poslao u mrežu za 1:2. Mogli su subotičani i do boda, međutim prodor Srećkovića u poslednjem minutu susreta zaustavio je Đeković za mkonačnu radost Napretka u Subotici.