SPARTAK ŽK – NOVI PAZAR 1:1 (0:0)

U okviru 7. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu Novog Pazara.

Spartak Ždrepčeva krv – Novi Pazar 1:1 (0:0)

Gradski stadion u Subotici, bez prisustva publika. Sudija: Momčilo Marković. Strelci: 1:0 Milan Marčić (58.), 1:1 Gordić – iz penala (90+3. min)

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović, Dunđerski, Tekijaški, Milošević, Jočić, Marčić (80. Vidović), Shimura (90. Vidović), Srećković, Tufegdžić (88. Đurasović), Bijelović (46. Savković), Nikolić.

Novi Pazar: Drobnjak, Vlajković, Kurdić, Trtovac, Marinković (77. Nedeljković), Živić, Tomić (68. Perić), Sise, Resić (77. Gordić), Fratrović (46. Mićić), Dragutinović (68. Aganspahić)

Fudbaleri Spartaka su u nadoknadi vremena ispustili novu prvenstvenu pobedu. Poveli su subotičani golom Marčića u 58. minutu, imali nekoliko izglednih prilika da dupliraju prednost, međutim u 93. minutu, u poslednjim trenucima susreta, Novi Pazar je sa bele tačke uspeo da osvoji bod.

Gosti su utakmicu započeli sa gustom i jakom odbranom a priliku za postizanje gola su tražili iz kontranapada. Takvom igrom nisu uspeli zapretiti subotičanima, ali su zaustavili prilaz ka svom golu. Pokušavali su domaći preko Nikolića, Tufegdžića i Bijelovića,. Najbolju priliku za prednost u prvom poluvremenu Spartak je imao preko Nikolića koji je uputio oštar udarac, golman Drobnjak je na kratko odbio loptu a najprisebniji je bio odbrambeni igrač Kurdić koji je sa gol linije izbacio loptu .

U nastavku susreta Spartak je krenuo još agilnije i činilo se da su našli rešenje za gustu odbranu Novog pazara. Zaigrali su domaći znatno brže i već u 46. minutu priliku za vodstvo imao je Tufegdžić koji je uputio odličan šut ka protivničkom golu na asistenciju Miloševiča, kome je ovo bio 150 nastup u dresu Spartaka. Spartak je do prednosti došao u 58. minutu kada je Srećković je izveo korner, lopta stigla pred noge Marčiću koji je šalje u mrežu. Nakon vodstva domaći su bili još opasniji. Pokušao je Nikolić iskosa i proslavio golmana Drobnjaka. Ređale su se prilike pred golom Novog Pazara, pokuđavao je Tufegdžić, Nikolić, Marčić, Shimura ali rezultat se nije menjao da samog finiša.

Gosti su prvi put ozbiljnije zapretili u 84. minutu kada je Živić pogodio stativu, da bi u sudijskoj nadoknadi tačnije u 93. minutu stigli do poravnanja. Golman Dujmović je oborio Mićića u šesnaestercu da bi siguran realizator najstrože kazne bio Gordić za konačnih 1:1.