SPARTAK ŽK – PARTIZAN 1:2 (0:1)

U okviru 14. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu Partizana.

Spartak Ždrepčeva krv – Partizan 1:2 (0:1)

Gradski stadion u Subotici, bez prisustva gledalaca. Sudija: Nenad Minaković. Strelci: 0:1 Asano (34.), 1:1 Tufegdžić (60.), 1:2 Ščekić (70.)

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović, Šimura, Ivančević, Tekijaški, Milošević, Vidaković (74. Jočić), Marčić, Savković, Tufegdžić, Denković (57. Srećković), Bijelović (74. Šormaz)

Partizan: Stevanović, Miljković, S. Marković, Banjak, Urošević, Zdjelar, Ščekić, F. Stevanović (57. L. Marković), Natho (86. Ostojić), Asano (84. Lutovac), Holender (86. Obradović)

Utakmica u Subotici bile je neizvesna do samoga kraja. Partizan je odneo bodove, mada je u 91. minutu Spartak imao veliku šansu da osvoji bod sa bele tačke. Spretniji od Marčića bio je golman Stevanović koji je time svoj ekipi obezbedio pobedu.

Prvi na utakmici zapretio je Partizan preko Holendera, ali golman Dujmović dobrom intervencijom loptu šalje u korner. Uzvratio je Spartak, Savković je ubacio loptu sa desne strane do Bijelovića koji glavom tuče pored gola. U 19. minutu Ivančević je na ivici kaznenog prostora oborio Holendera, slobodni udarac izveo je Natho a Tekijaški je bio na sigurnom mestu i odblokirao šut. Spartak je tada bio konkretniji, još jednom je Savković dobro prošao po desnoj strani loptu uputio do Bijelovića koja stiže do Denkovića, mđutim njegov šut golman Stevanović brani odličnom paradom. U 25. minutu subotičani su postigli gol, međutim poništen je zbog ofsajda u kojem se našao Denković. Partizan je do vodstva došao u 34. minutu, Natho je pronašao slobodnog Asana koji je loptu poslao u mrežu za 0:1. U finišu prvog poluvremena Bijelović je propustio priliku da subotičani poravnaju rezultat.

Početkom drugog poluvremena Partizan je stvorio dve odlične kontre da povećaju prednost, ali golman Dujmović odličnim intervencijama sačuvao je svoju mrežu. Kaznili su domaći promašaje crno-belih u 60. minutu, Savković je uputio oštar šut sa desne strane golman Stevanović je na kratko odbio loptu na koju je natrčao Tufegdžić i poslao je u mrežu za 1:1.

Šest minuta kasnije nakon izvedenog kornera Ščekić je pokušao glavom no lopta odlazi iznad prečke. U 70. minutu ponovo je u  šansi bio Ščekić, ali ovaj put je bio precizan, nakon asistencije Holandera loptu glavom šalje u mrežu za 1:2. Osam minuta pre kraja Holander se ponovo našao sam ispred golmana Dujmovića, ali i ovaj put je golman Spartaka je bio uspešniji. U samom finišu utakmice pokušao je Tufegdžić njegov šut odbranio je golman Stevanović, lopta dolazi do Shimure koga je nepropisno oborio Lutovac. Loptu je uzeo Marčić, ali umesto poravnanja rezultata golman Stevanović izrasta u junaka susreta.