SPARTAK ŽK – PARTIZAN 0:1 (0:0)

U okviru 26. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu Partizana.

Spartak Ždrepčeva krv – Partizan 0:1 (0:0)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 3000. Sudija. Lukić Lazar. Strelci: 0:1 Natho (84. iz penala)

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Đurasović, Bogićević, Ostojić, Milošević, Shimura, Vidaković (89. Todoroski), Bijelović, Tufegdžić (69. Rošević, 78. Mihajlović), Srećković, Nikolić

Partizan: Stevanović, Živković (67. Milovanović), Vujačić, Saničanin, Urošević, Zdjelar, Natho, Terzić (46. Jović), Pavlović (46. Lutovac), Menig (58. Holender), Rikardo (88. Smiljanić).

Poraženi su fudbaleri Spartaka od lidera na tabeli ekipe Partizana sa 1:0. Subotičani su pružili odličnu igru i dostojno paritrali renomiranom protivniku. Jedini gol na utakmici postigao je Natho sa bele tačkle u 84. minutu nakon intervencije iz VAR sobe.

Utakmica je počela ofanzivno sa obe strane. Partizan je zapretio preko Rikarda dok su domaći odgovorili prodorom Bijelovića. Gosti su priliku za vodstvo imali u 11. minutu kada je Terzić šutirao sa oko 5 metara i istakao golmana Dubljanića. Samo dva minuta kasnije šasnu su imali domaći, Nikolić je odlično uposlio Tufegdžića posle čijeg šuta sa oko dvadeset metara lopta odlazi tik iznad gola.  Pokušao je Nikola Srećković da iznenadi golmana Partizana u 16. minutu, međutim subotičani su izborili samo udarac iz ugla. Nakon pola sata igre Spartak je imao odličnu priliku za vodstvo, Nikola Srećković je dva puta pokušao ali iz obe situacije kao pobednik je izašao golman Stevanović. Partizan je zapretio u 43. minutu, kada je nakon kornera koji je izveo Terzić lopta došla do Uroševića čiji šut brani golman Dubljanić.

Početak drugog poluvremena protekao je u nešto mirnijem periodu u odnosu na dinamično prvo poluvreme. Pokušali su crno-beli iz slobodnog udarca u 55. minutu, ali je Urošević pogodio samo živi zid. Trener Stanojević je izmenama pojačao pritisak na gol subotičana koji su se odlično snalazili u odbrani i lako rešavali probleme pred svojim golom. Spartak je imao priliku u 75. minutu preko Nikole Srećkovića koji je previše komplikovao u šesnaestercu gostiju i nije uspeo da na adekvatan način završi akciju svoje ekipe. Gosti su do pogotka došli u 84. minutu iz penala. Na intervenciju iz VAR sobe sudija Lazar Lukić je dosudio najstrožu kaznu nakon što je i kaznenom prostoru oboren Nemanja Jović. Siguran izvođač bio je Bibras Natho za 0:1. Pokušali su Subotičani da dođu do poravnanja, mežutim nisu supeli da stvore neku ozbiljniju priliku do kraja utakmice.