SPARTAK ŽK – PROLETER 4:1 (1:1)

U okviru 19. kola Linglong Superlige Srbije Spartak  Ždrepčeva krv dočekuje Proleter.

Spartak Ždrepčeva krv – Proleter 4:1 (1:1)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 200. Sudija: Grujić Danilo. Strelci: 1:0 Tufegdžić (10.), 1:1 Marjanović (28.), 2:1  Tufegdžić (62.), 3:1 Marčić (66.), 4:1 Tufegdžić (83. min)

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Dunđerski, Tekijaški, Milutinović, Milošević, Vidaković Marčić, Tufegdžić, Obradović (84. Baić), Denković (86. Gojkov), Šormaz (46. Srećković)

Proleter: Petrić, Balabanović, Mirosavljev (60. Rušević), Čolović, Marjanović, Leandro, Jovanović (66. Šćepanović), Andrejević, Tanasin, Babić, Jovanović (74. Novaković).

Upisao je Spartak Ždrepčeva krv pobedu na oproštajnom meču od domaće publike, a za to su se pobrinuli Lazar Tufegdžić sa tri gola i Milan Marčić. Tim Vladimira Gaćinovića slavio je protiv Proletera sa 4:1. Iako je prvo poluvreme proteklo u boljoj igri gostujuće ekipe, nastavak utakmice je doneo prevagu. Boljom igrom Subotičani su stigli do ubedlive pobede.
Od starta su gosti krenuli veoma ofanzivno i već u 4. minutu ozbiljnije zapretili. Milorad Balabanović je umakao odbrani Spartaka i uputio udarac u okvir gola. Dubljanić je dobro reagovao i sačuvao mrežu. Nešto kasnije usledila je kontra Proletera. Posle greške domaćih igrača Stefan Čolović je brzo prošao po levoj strani, ali je u zadnji čas dobro reagovao Milutinović i sprečio ga da uputi šut na gol Subotičana. Na drugoj strani nakon solo prodora Denkvića i dobrog centaršuta s leve strane, Tufegdžić nije uspeo da prihvati loptu, odbila se do marčića na ivicu kaznenog prostora, a on je poslao iznad prečke. U 10. minutu, Lazar Tufegdžić je predriblao nekoliko igrača Proletera, potom nadmudrio Andrejevića, golmana Petrića i loptu poslao u gol za vođstvo Spartaka – 1:0. Nakon postignutog gola domaći tim je pravio mnogo grešaka i olako gubio lolopte, dok su gosti pokušavali da to iskoriste i dođu do izjednačenja. Uspeli su u tome u 28. minutu. Lazar Marjanović je uputio silovit šut sa ivice šesnaesetrca i poslao loptu u mrežu Subotičana -1:1.

U drugom delu utakmice vodila se velika borba. Spartak je kreno stihijskika golu Novosađana, ali je završnica izostala. U 54. minutu konačno su domaći igrači bili u prilici da ponovo stignu do prednosti, ali je Tufegdžić bio neprecizan iako se našao sam sa golmanom Petrićem. Vrlo brzo se Tufegdžić iskupio za propušteno i doneo radost svojoj ekipi nakon odlične asistencije Milana Marčića. Samo nekoliko minuta kasnije ponovo su Subotičani zapretili. Marčić je proigrao Srećkovića, on izbio sam pred Petrića koji zaustavlja njegov šut i šalje loptu u korner. Stefan Denković je izveo udarac iz ugla, a Milan Marčić glavom loptu poslao u mrežu za 3:1. Nisu se gosti ništa pitali do kraja utakmice, a Spartak je svoju nadmoćniju igru krunisao još jednim golom. Najbolji na terenu u redovima Golubova, Lazar Tufegdžić po treći put je naterao Petrića da vadi loptu iz mreže i obradovao malobrojnu publiku na Gradskom stadionu – 4:1.