SPARTAK ŽK – PROLETER 1:2 (0:1)

U okviru 10. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje Proleter iz Novog Sada.

Spartak Ždrepčeva krv – Proleter 1:2  (0:1)

Gradski stadion u Subotici. Sudija: Jovanović Srđan. Strelci: 0:1 Kun (25.), 1:1 Bijelović (72.), 1:2  Mladenović (86.)

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Jezdimirović, M. Bogićević, Bjelica, Milošević (77. Ivančević), Šimura (83. Vidaković), Šćepanović (56. Savković), Todoroski (56. Nikolić), Tufegdžić, Mihajlović, Hrstić (56. Bijelović).

Proleter: Petrić, Milošević, Skopljak, Lambulić, Mitrović, Vukasović, Kojić (84. Bašanović), Kun (49. Živojinović), Tomović (84. Ilić), Da Silva (84. Mladenović), Ortiz (68. Mihajlović).

Subotičani su poraženi u Subotici od ekpe Proletera koja je slavila golom Mladenovića u 86. minutu.

Početak utakmice nije doneo puno uzbuđenja, ekipe su bile rezervisane i pokušavale da nametnu svoj stil igre. Prvi su zapretili domaći, Shimura je ubacio loptu pred gol, ali Hrstić je bio neprecizan. Nakon kornera koji je izveden u 23. minutu Shimura loptu šalje tik pored stative u gol aut. Gosti su iskoristili prvu svoju ozbiljniju priliku za vodstvo nakon akcije koju su izveli Toimović i Kun za 0:1 u 25. minutu. Pet minuta kasnije Prolter postiže i drugi gol na utakmici koji je nakon konsultacije iz VAR sobe bio poništen pošto se neko od gostujućih igrača našao u nedozvoljenoj poziciji. U samom finišu prvog dela pokušao je Mihajlović iz daljine da iznenadi golmana Petrića za poravnanje, no rezultat se nije menjao.

Drugo poluvreme donelo je dinamičniju igru sa obe strane. Propuustili su po jednu priliku i Spartak i Proleter. Subotičani su dobili na ofanzivi ulaskom Savkovića i povratnika u plavo bele redove Nemanje Nikolića. U 62. minutu Luka Bijelović je uputio dobar udarac iskosa sa desne strane, no lopta odlazi iznad prečke. Spartak je vršio sve jači pritisak ka golu protivnika. U 68. minutu Mile Savković je uputio oštar šut ka golu Proletera gde je sa gol linije opasnost otklonio Ortiz. Par minuta kasniej gosti su uzvratili odličnim šutem Živojinovića i naterao golmana Dubljanića da paradom loptu pošalje u korner.

Spartak je do poravnanja došao u 72. minutu preko Luke Bijelovića koji je iskoristo asistenciju Mileta Savkovića za 1:1. Nakon primljenog gola, Proleter je zaigrao znatno ofanzivnije. Do konačne pobede stigli su u 86. minutu golom Mladenovića koji je ušao pet minuta pre toga.