SPARTAK ŽK – RAD 2:1 (0:1)

U okviru 1. kola Linglong Superlige Srbije Spartak  Ždrepčeva krv dočekuje Rad.

Spartak Ždrepčeva krv – Rad 2:1 (0:1)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 500. Sudija: Široki Zoran. Strelci: 0:1 Trifunović (45. iz penala), 1:1 Obradović (66.) 2:1 Vidaković (79.)

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić, Dunđerski, Otašević, Tekijaški, Milošević, Jočić,  Denković (78. Srećković), Mladenović, Marčić (45. Vidaković), Tufegdžić (46. Šormaz), Obradović.

Rad: Marković, Jovanović, Kasalica (72. Živković), Mladenović (86. Ilić), Bašanović, Trifunović M. (62. Trifunović V.), Jagodić, Petrović, Šipčić, Stević, Smiljanić.

Subotiačni su pobedom započeli novu takmičarsku sezonu i to posle rezultatskog preokreta i bolje igre u drugom poluvremenu. Do pobede su došli golom novajlije Vidakovića u 79. minutu koji je juče zvanično predstavljen.

Nakon početne inicijative Spartaka gosti iz Beograda su odgovorili preko Bašanovića koji je u 15. minutu šutirao sa par metara od gola i istakao golmana Ostojića. Dva minuta kasnije gol gostiju pokušao je da ugrozi Denković na asistenciju Obradovića. Usledila je inicijativa Rada, ali bez konkretnijih prilika za gol. Najbolju šansu do tada beograđani su propustili u 35. minutu Kasalica je uposlio Mladenovića koji sa par metara loptu šalje pored gola. Pokušao je Jovanović šutem sa oko 16 metara i loptu poslao tik iznad prečkegola Spartaka. Gosti su do vodstva došli u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Smiljanić je ušao u kazneni prostor iskosa sa desne strane, u cilju da spreči ubacivanje pred gol Tufegdžić je reagovao požrtvovano, međutim lopta ga j epogodila u ruku nakon čega je sudija pokazao na belu tačku. Trifunović je bio siguran izvođač najstrože kazne za vodstvo beograđana od 1:0.

Početkom drugog poluvreman Rad je zapretio u 49. minutu kada je Smiljanić izveo slobodan udarac iskosa sa leve strane, neđutim Ostojić sigurnom intervencijom čuva svoj gol. Deset minuta kasnije odlična akcija domaćih fudbalera, Jočić je uposlio Denkovića koji je odličnom asistencijom loptu poslao do Šormaza koji je za malo bio kratak i sa par metara nije iskoristio priliku za poravnanje. Pritisak Spartaka isplatio se u 66. minutu, mladi Šormaz prosledio je loptu do Obradovića koji loptu sa par metara šalje u mrežu za 1:1.

Samo dva minuta kasnije domaća je spasila prečka koja je zaustavila silovit udarac Smiljanića. Spartak je nastavio sa pritiskom i u 79. minutu stigao do rezultatskog preokreta. Odlučujući gol postigao je novajlija Vladan Vidaković u svom prvom zvaničnom nastupu za Spartak Ždrepčevu krv. Mladenović je izveo korner sa desne strane lopta je došla do Otaševića koji je spustio pred noge Vidakovića za njegov prvenac. Do kraja utakmice Rad je preuzeo inicijativu, ali nisu uspeli stvoriti opasniju priliku za gol.