SPARTAK ŽK – RAD 1:1 (1:1)

U okviru 38. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu Rada.

Spartak Ždrepčeva krv – Rad 1:1 (1:1)

Gradski stadion u Subotici. Sudija: Novak Simović. Strelci: 1:0 Tufegdžić (10. iz penala), 1:1 Šarić (28. min)

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Tekijaški (70. Jevremović), Ivančević, Branković, Vidović, Shimura, Šurasović (60. Rajović), Jovanović (46. Hrstić), Tufegdžić ( 75. Šormaz), Srećković (60. Vujanović), Bijelović.

Rad: Kahriman, Lazarević, Ciger, Stojsavljević, Tučević, Blažić, Busnić, Gojković (46. Mladenović), Novaković (46. Jovanović), Šarić (75. Karaklajić), Kaluđerović.

Subotičani su sezonu završili podelom bodova sa ekipom Rada na Gradskom stadionu u Subotici. Spartak je poveo, Rad poravnao nakon pola sata igre a u 78. minutu su propustili priliku da preokrenu rezultat sa bele tačke.

Spartak je preuzeo terensku inicijativu na početku utakmice i već u 10. minutu stigao do vodstva. Shimura je uzeo loptu, prošao par igrača i uputio oštar šut ka golu, lopta je u svom letu pogodila Stojsavljevića u ruku te je sudija Simović pokazao na belu tačku. Siguran izvođač bio je Lazar Tufegdžić za vodstvo Subotičana od 1:0. Opterećeni važnosti utakmice, gosti su nakon primljenog gola zaigrali znatno agilnije. Pokušao je Gojković da ugrozi golmana Dubljanića no lopta odlazi preko gola. Tučević je izveo slobodan udarac i loptu poslao pravo u ruke golmanu Spartaka. Domaćini su uzvratili preko Srećkovića koji je mogao da udvostruči prednost.

Gosti su svoju priliku iskoristili u 28. minutu, nakon centaršuta Ilije Tučevića, najviši u skoku pred golom Spartaka bio je Marko Šarić koji glavom poravnava na 1:1. Nakon izjednačujućeg gola, fudbaleri Rada su još intenzivnije krenuli ka golu protivnika. Gojković je imao idealnu priliku u 32. minutu, našao se usamljen u petercu subotičana, uputio šut i proslavio golmana Dubljanića koji krajnjim naporom loptu šalje u korner. Udarac iz ugla izveo je Gojković, lopta dolazi do Cigera šiji šut glavom ponovo zaustavlja čuvar mreže subotičana.

Spartak je zapretio početkom drugog poluvremena, napravili su brzu akciju, Tufegdžić je uposlio Bijelovića koji šutira sa ivice šesnaest metara pravo u ruke golmanu Kahrimanu. Usledila je odlična prilika za Spartak, prvo je šutirao Srećković, lopta se odbila do Tufegdžića koji umesto mreže pogađa stativu protivničkog gola. Pokušao je i Đurasović iz velike daljine, ali nije se dao iznenaditi golman Beograđana. Rad je uzvratio u 68. minutu, Jovanović je izveo slobodan udarac, golman Dubljanić nije uspeo da je uhvati, međutim niko se nije našao na suprotnoj stativi da loptu pošalje u mrežu. Nastavili su gosti sa inicijativom i u 78. minutu imali idealnu priliku za vodstvo. Lopta je u šesnaestercu Spartaka pogodila Vidovića u ruku pa je sudija Simović dosudio najstrožu kaznu. Priliku da dovede svoj tim u vodstvo imao je Kaluđerović, međutim njegov šut brani golman Dubljanić. Par minuta kasnije pokušao je Kaluđerović glavom nakon kornera, ali lopta odlazi tik pored stative.  Gosti su nastavili sa napadima, međutim nisu uspeli da loptu sprovedu u mrežu pa je rezultat na kraju ostao 1:1.