SPARTAK ŽK – RAD 1:0 (0:0)

Utakmica 30. kola Superlige Srbije.

FK Spartak Ždrepčeva krv – Rad 1:0 (0:0)

Gradski stadionu Subotici. Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Ilić Milan. Strelci: 1:0 Kerkez (66: min)

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić, Tekijaški, Otašević, Kerkez, Milošević, Tufegdžić (86. Radovanović), Glavčić, Đorđević (60. Torbica), Denković (90. Dunđerski), Đenić, Obradović.

Rad: Živković, Tanović, Perendija, Jovanović, Tričković, Stević, Balabanović (80. Trifunović), Petrović, Smiljanić (59. Mihajlović), Bainović, Veselinović (71. Ilić).

Fudbaleri Spartaka uknjižili su i šestu uzastopnu pobedu u poslednjem 30. kolu regularnog dela, međutim ni to im nije bilo dovoljno da se plasiraju u plej of pošto je Vojvodina u dramatičnom meču na svom stadionu savladala Partizan.

Početak meča pripao je gostima koji su imali više od igre i češće ugrožavali gol subotičana. Najbolji priliku Rad je propustio u 24. minutu kada je Tričkovič izveo slobodan udarac a lopta došla do Jovanbovića koji je pokušao glavom sa par metara ispred gola, ali je golman Ostojić odličnom reakcijom sačuvao svoju mrežu. Par minuta kasnije nova šansa za beograđane, Bainović je uputio loptu u šesnaesterac, međutim iskusni Otašević je uspeo da izblokira šut Petroviću. Spartak je uzvratio preko Denkovića no bio je to slab šut da bi se savladao golman Živković.

U drugom poluvremenu druga slika na terenu, Spartak je preuzeo inicijativu i znatno bio opasniji po gol protivnika. Zapretili su Obradović i Denković, ali gol postiže štoper Spartaka, Dejan Kerkez koji je iskoristio centaršut Glavcčića i loptu smestio u mrežu u 66. minutu. Gosti su imali odličnu priliku za izjednačenja desetak minuta kasnije, nakon šuta Mihajlovića. Spartak je u 80. minutu zapretio preko najiskusnijeg u svojim redovima, Vladimira Torbice koji je uputio oštar i precizan šut sa oko 20 metara, međutim golman Živković je sigurnom intervencijom sačuvao svoju mrežu. U finišu utakmice golman Ostojić se još jednom istakao i odličnom reakcijom sačuvao vodstvo svoje ekipe.