SPARTAK ŽK – RADNIČKI 1923 1:1 (0:0)

U okviru 17. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje Radnički 1923 iz Kragujevca.

Spartak Ždrepčeva krv – Radnički 1923  1:1 (0:0)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 400. Sudija: Jovan Šegrt. Strelci: 1:0 Srećković (71. jedanaesterac), 1:1 Damjanac (90+4)

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Jezdimirović (40. Branković), Ivančević, M. Bogićević, Milošević, Shimura, Šćepanović (46. Marčić), Bijelović, Vidaković, Srećković (74. Mihajlović), Nikolić (74. Hrstić).

Radnički 1923: Lukić, Filipović, Milanović, Damjanac, Lakićević, M. Vidovićš (75. Trifunović), Srnić, Mirić, Kovačević (82. Brnović), S. Jovanović,(87. Ristović), Burmaz

Spartak je u sudijskoj nadoknadi ispustio pobedu. Propustili su dosta prilika, poveli u 71. minutu da bi u sudijskoj nadoknadi Damjanac doneo poravnanje i podelu bodova.

Početak meča pripao je gostima koji su imali terensku inicijativu, međutim nisu uspeli da se približe golmanu Dubljaniću. Kako je meč odmicao Spartak je preuzimao kontrolu utakmice. Prvu šansu imali su u 20. minutu, Jezdimirović je centrirao, ali se ispred Nikolića u poslednjem trenutku našao Filipović koji otklanja opasnost. Uzvratili su gosti preko Marka Mirića koji je sa desne strane ušao u kazneni prostor, međutim njegov šut odlazi pored gola. Spartak je imao šansu preko Srećkovića čiji šut brani golman Lukić. Pokušao je ubrzo i Nikolić glavom, no lopta odlazi prteko gola. Domaćini su u 32. minutu imali slobodan udarac koji je odlično izveo Srećković i proslavio golmana Lukića.

Nastavak utakmice protekao je u dinamičnoj igri gde su ob eekipe stvarale prilike. Pokušao je Burmaz, međutim njegov šut je izblokirao Ivančević. Uzvratio je Spartak akcijom u kojoj je Ivančević centrirao da bi nakon šuta glavom Vidakovića lopat završila u rukama golmana Lukića. Odličnu priliku subotičani su imali u 68. minutu. Nakon duplog pasa sa Bijelovićem, Nikolić pogađa stativu. Tri minuta kasniej dosuđena je najstroža kazna u korist Spartaka nakon duela Damjanca i Nikolića. Siguran izvođač bio je Srećković za prednost od 1:0. Mogao je Radnički odmah do poravnanja međutim šut Burmaza zaustavlja golman Dubljanić. U poslednjim trenucima utakmice Radnički je stigao do izjednačenja, odličnim šutem Aleksa Damjanac je loptu poslao pod prečku za konačnih 1:1.