SPARTAK ŽK – RADNIČKI 1:1 (1:1)

U okviru 21. kola Linglong Superlige Srbije Spartak  Ždrepčeva krv dočekuje Radnički iz Niša.

Gradski stadion u Subotici. Sudija: Lukić Lazar. Gledalaca: oko 800. Strelci: 1:0 Nikolić (25.), 1:1 Čumić (42. min)

Spartak Ždrepčeva krv: DUBLJANIĆ Mišo, DUNĐERSKI David, TEKIJAŠKI Nemanja, OTAŠEVIĆ Vladimir, MILOŠEVIĆ Stefan, JOČIĆ Branimir, MARČIĆ Milan, TUFEGDŽIĆ Lazar (88. CARNEIRO Laval), SREĆKOVIĆ Nikola (68. GOJKOV), NIKOLIĆ Nemanja, ŠORMAZ Stefan (46. DENKOVIĆ)

Radnički: PETROVIĆ Nikola (46. RISTIĆ), STEVANOVIĆ Nikola, TODOROVSKI Aleksandar, SUBOTIĆ Nemanja, ĐORĐEVIĆ Lazar, PEJOVIĆ Aleksandar, ČUMIĆ Nikola, MELEG Dejan (82. BJELIČIĆ), MIHAJLOVIĆ Stefan, PANTELIĆ Dušan (57. KNEŽEVIĆ), MASLAĆ Mario

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi osvojenim bodom na svom terenu nastavljaju prvenstvenu trku i borbu za plasman u plej of. Subotičani su poveli golom Nikolića koji se vratio u Spartak i već u prvoj zvaničnoj utakmici pokazao da će biti veliko pojačanja za svoju ekipu. Poravano je u finišu prvog dela Čumić za konačnih 1:1.

Utakmica je počela blagom terenskom inicijatiovom Radničkog, međutim nisu uspeli da ugroze golmana Dubljanića. Spartak je ubrzo odgovorio protivniku i preko odlične kontra akcije u 25. minutu došao do vodstva i to preko povratnika Nemanje Nikolića koji je lepim golom savladao Petrovića za 1:0. Nakon primljenog gola Radnički je krenuo agresivnije ka golu subotičana. Tri minuta pre isteka prvog poluvremena na centaršut Melega lopta dolazi do Mihajlovića koji pokušava glavom, međutim golman Dubljanić uz stativu spašava gol, lopta dolazi do Čumića koji uspeva da je pošalje u mrežu za 1:1.

U nastavku utakmice obe ekipe su imale po nekoliko prilika za gol. radnički je bio nešto agilniji na početku drugog poluvremena nakon čega je Spartak preuzeo kontrolu i u zadnjih desetak minuta propustio dve povoljne prilike za konačan trijumf.