SPARTAK ŽK – RADNIČKI 0:1 (0:1)

U okviru 27. kola Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu Radničkog iz Niša.

Spartak Ždrepčeva krv – Radnički (N) 0:1 (0:1)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 600. Sudija: Pavle Ilić. Strelci: 0:1 Petrov (34. min)

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Shimura, Marinković (71 Ostojić), Bugarin, Vitorović (80. Todoroski), Addo, Tumbasović (61. Abraham), Bijelović (72. Rošević), Stanić, Srećković, Hrstić (80. Ubiparip).

Radnički (N): Rosić, Andrić, Etongu, Jamkam, Gaku (84. Savić),  Marjanović, Pejović, Belaković (79. S. Marjanović), Pavlović (79. Ajdar), Mesarović (66. Jovanović), Petrov (86. Škrbić).

Nakon četiri vezane utakmice bez poraza, Spartak je u nedelju 19. marta poražen na Gradskom stadionu u Subotici od Radničkog iz Niša sa 1:0. Jedini gol postigao je Sava Petrov u 34. minutu.

Zbog važnosti bodova ekipe su u meč ušle rezervisano. Prvu ozbiljniju priliku imao je Spartak u 19. minutu, Stanić je proigrao Shimuru koji loptu šalje n adrugu stativu gde je najviši u skoku bio Hrstić, ali golman Rosić se istakao odličnom intervencijom.  Pokušao je malo kasnije Bijelović iz daljine ali se golman Nišlija nije dao iznenaditi. Radnički je poveo iz svoje prve ozbiljnije prilike. Igrao se 34. minut Belaković je sa desne strane pronašao Savu Petrova u šesnaetsrecu čiji šut brani golman Dubljanić, međutim lopta se ponovo odbija do napadača Radničkog koji iz drugog pokušaja rutinski loptu šalje u mrežu za 0:1.

Početkom drugog poluvremena gosti su imali priliku da udvostruče vodstvo. Nakon izvedenog kornera najviši u skoku bio je Etongo koji loptu šalje pored golmana Dubljanića. ali Shimura izbija loptu sa gol linije.  Spartak je uzvratio u 63. minutu, šutirao je Stanić međutuim nije bio dovoljno precizan. Poslednjih pola sata igra se preselila na deo terena koji pripada Radničkom. Spartak je kombinovao i imao veći posed lopte, ali nisu uspeli stvoriti ozbiljniju priliku za gol i ugroziti odličnog golmana Rosića.