SPARTAK ŽK – RADNIK 3:1 (1:0)

U okviru 17. kola Linglong Superlige Srbije Spartak  Ždrepčeva krv dočekuje Radnik.

Spatak Ždrepčeva krv – Radnik 3:1 (1:0)

Gradski stadion u Subotrici. Gledalaca: oko 200. Sudija: Lukić Lazar. Strelci: 1:0 Tufegdžić 18. min, 2:0 Obradović 82. min, 3:0 Denković 90. min, 3:1 Makarić 90+2 min.

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Dunđerski, Otašević, Tekijaški, Milošević, Jočić, Vidaković, Tufegdžić, Šormaz (74. Denković), Srećković (65. Gojkov), Obradović (90. Baić)

Radnik: Kostić I., Kostić M. (77. Mićić), Marković, Stevanović, Georgiev (77. Damnjanović), Makarić, Danoski, Đorđević, Bojić (62. Pavlov), Stanisavljević, Stojanović.

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi ostvarili su osmu prvenstvenu pobedu, savladavši Radnik iz Surdulice sa 3:1 i time im se revanširali za poraz iz prvog dela sezone. Subotičani su pružili odličnu igru i na kraju zasluženo slavili.

Radnik je prvi zapretio, međutim golman Dubljanić j eodlično odreagovao i loptu poslao u korner. Od tog momenta igru su preuzeli domaćini, koji su stvarali šanse i diktirali tempo igre. Spartak je ubrzo izveo akciju koja je započela od Tekijaškog, koji je uposlio Vidakovića da bi Šormaz pogodio prečku. Domaćini su poveli u 18. minutu kada je Srećković odlično šutirao iz daljine loptu na kratko odbio golman Kostić, međutim najprisebniji je bio Lazar Tufegdžić koji je sproveo u mrežu. Šansu je ubrzo imao i Obradović, ali lopta odlazi pored stative. Pokušao je i Lazar Tufegdžić na isteku pola sata igre, no njegov šut završava iznad prečke. Do kraja poluvremena izgledne prilike imao je Vidaković nakon čijeg šuta lopta završava u rukama golmana Kostića zatim je Šormaz za malo zakasnio na centaršut Vidakovića a prilike su još propustili Srećković i Obradović.

Spartak je nastavio u istom ritmu i u drugom poluvremenu. Neprecizni su bili Obradović i Tufegdđić da bi gosti uzvratili u 56. minutu, ali neprecizan je bio Danoski. Najbliži poravnanju Radnik je je bio nakon sat vremena igre, međutim šut Danoskog golman Dubljanić je uspešno zaustavio. Subotičani su bolju igru krunisali u završnici utakmice. Posle kornera koji je izveo Denković u 81. minutu, Otašević je bio najviši u skoku loptu spustio do Tekijaškog koji je centrirao a Nemanja Obreadović iz blizine glavom loptu poslao u mrežu za 2:0. Pet minuta kasnije nova idelana prilika za Spartak, međutim šut Obradovića završava uiznad prečke. Već u sledećem napadu subotičani su stigli do velikih 3:0, Tufegdžić je uposlio Denkovića koji loptu šalje u mrežu. Radnik  je do počasnog gola stigao u nadoknadi vremena. Makarić je iskoristio nesmotrenost odbrane domaćih i postavio konačnih 3:1.