SPARTAK ŽK – RADNIK 3:2 (1:1)

Utakmica 26. kola Superlige Srbije.

Spartak Ždrepčeva krv – Radnik 3:2 (1:1)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 500. Sudija: Čolović Dragan. Strelci: 0:1 Zlatanović (27.), 1:1 Obradović (44.), 2:1 Obradović (47.), 2:2 Stamenković (81.), 3:2 (Otašević (90+2)

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić, Tekijaški, Otašević, Kerkez, Milošević, Glavčić (84. Torbica), Marčić, Tufegdžić (66. Mladenović), Denković, Obradović, Đenić.

Radnik: Vasiljević, Milovanović, Pajović, Stevanović, Kričak, Kojić (57. Stojanović), Stanisavljević, Damnjanović (57. Kovačević), Keremeh, Zlatanović, Nikolić (79. Stamenković)

Fudbaleri Spartaka zabeležili su drugu pobedu u nizu i pokazali da su izašli iz rezultatske krize. Subotičani su do pobede došli u sudijskoj nadoknadi i iz rezultatskog zaostatka. Dvostruki strelac za Spartak bio je Obradović do je konačnu pobedu doneo Otašević glavom.

Početak utakmice pripao je Spartaku, koji je odličnu priliku za vodstvo imao u uvodnim minutama. Na centaršut sa desne strane u šansi se našao Tufegdžić, zatim lopta dolazi do Denkovića koji glavom n euspeva da savlada golmana Vasiljevića. U 13. minutu Đenić sa pet metara glavom loptu šalje preko gola. Dva minuta kasnije ponovo se u odličnoj prilici našao Đenić koji u padu sa par metara loptu šalje golmanu u ruke. Gosti su ubrzo uspostavili terensku ravnotežu i počeli da prete. Iz prve ozbiljnije prilike stigli su do vodstva i to u 27. minutu, šutirao je Nikolić ka golu, golman Ostojić na kratko je odbio loptu na koju natrčava Zlatanović i neometano je šalje u praznu mrežu. Sedam minuta kasnije gosti iz Surdulice su imali odličnu priliku da dupliraju vodstvo, Keremeh je odlično prevario odbranu Spartaka uposlio Zlatanovića čiji šut odličnom intervencijom zaustavlja golman Ostojić. U finišu prvog poluvremena Spartak je ponovo preuzeo kontrolu i stigao do poravnanja u 44. minutu preko Obradovića koji loptu šalje pored golmana Vasiljevića u mrežu.

Čim je počelo drugo poluvreme subotičani dolaze do preokreta, slobodan udarac sa desne strane izveo je Denković, lopta dolazi do Obradoviča koji preciznim šutem loptu od stative šalje u mrežu pored nemoćnog golmana Radnika. Gosti su ozbiljnije zapretili u 72. minutu dobrim pokušajem Keremeha sa 18 metara, no lopta je otišla tik iznad prečke. Napravio je odličnu promenu trener Milanović, uveo je igru mladog Bogdana Stamenkovića, bivšeg igrača Spartaka, koji je za samo dva minuta provedenog na terenu postigao lep gol iskosa sa leve strane nakon prezinog šuta za 2:2 u 81. minutu.

Spartak je nakon poravnanja rezultata pojačao pritisak ka golu gostiju iz Surdulice. U 90. minutu Đenić se našao sam pred golmanom Radnika, ali nije uspeo da ga prevari. Na veliku radost subotičke publike u poslednjem napadu na utakmici u 93. minutu Spartak je došao do pobede. Akcija je krenula od Torbice zatim je loptu pred gol gostiju ubacio Denković gde je iskusni štoper Otašević glavom pored stative smešta u mrežu za konačnih 3:2.