SPARTAK ŽK – TSC 2:2 (1:0)

U okviru 28. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu TSC-a iz Bačke Topole.

Spartak Ždrepčeva krv – TSC 2:2 (1:0)

Gradski stadion u Subotici. Sudija: Miloš Milanović. Strelci:  1:0 Tufegdžić (23. iz jedanaesterca), 1:1 Lukić (63. iz jedanaesterca), 1:2 Zec (74.), 2:2 Tufegdčiž (iz jedanaesterca)

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović, Dunđerski, Tekijaški, Branković, Jović, Marčić (78. Đurasović), Shimura, Savković (67. Jovanović), Tufegdžić, Srećković, Furtule (78. Bijelović).

TSC: Filipović, Petković (79. Petrović), Antonićš, Damjanović, Tomašević, Banjac (64. Đakovac), Tomanović, Stanojev (64. Duronjić), Miližević (77. Santrač), Zec, Lukić

Komšijski derbi završen je bez pobednika, iako je postignuto četiri gola na utakmici od kojih su tri bila sa penala. Poveli su Subotičani, gosti iz Bačke Topole uspeli da preokrenu da bi na kraju Spartak došao do boda.

Utakmica je ponovo počela sa malom svečanošću. Svoj stoti nastup u dresu Spartaka zabeležio je i Nemanja Tekijaški kome je pre početka utakmice predsednik kluba Nikola Simović uručio uramljen dres sa brojem 100.

Nakon početnog odmeravanja snaga TSC je bio malo agilniji. Pretili su pred golom Dujmovića koji je bio siguran i uspešno čuvao svoju mrežu. Spartak je do prednosti došao u 23. minutu, Shimura je odlično iskoristio dubinsku loptu koju mu je poslao Savković, uleteo je u šesnaesterac protivnika gde ga je oborio golman Filipović nakon čega je sudija Milanović pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Lazar Tufegdžić za vodstvo od 1:0. Nakon primljenog gola TSC je pojačao pritisak, u dva navrata Jović je sprečio poravnanje, prvo je zaustavio Zeca a zatim izblokirao šut Milićeviću.

Domaćini su bolje otvorili drugo poluvreme, rastrčali su se po terenu. Savković je mogao da duplira prednost i već početkom drugog poluvremena reši pitanje pobednika. Usledila je još jedna prilika za subotičane koaj je takođe zbog slabe realizacije izostala. Gosti iz Bačke Topole su u 63. minutu došli do poravnanja, nakon gužve u kaznenom prostoru Savković je oborio Antonića a sudija ponovo pokazao na belu tačku. Siguran je bio i Nenad Lukić za 1:1 u 63. minutu. Desetak minuta kasnije TSC je došao do rezultatskog preokreta, Đuro Zec je u 74. minutu sa ivice peterca savladao golmana Dujmovića za 1:2. Lukić je imao priliku da reši pitanje pobednika, ali njegov šut zaustavlja golman Dujmović. U završnici susreta Spartak je preuzeo kontrolu igre. U poslednjim trenucima susreta stvorila se velika gužva u šesnaestercu gostiju, Tomanović je igrao rukom a sudija Milanović po treći pit pokazao na belu tačku. Tufegdžić je u 90. minutu ponovo bio precizan i svojoj ekipi osigurao osvajanje jednog boda.