Loading Events
This event has passed.

U okviru 3. kola Linglong Superlige Srbije Spartak  Ždrepčeva krv dočekuje TSC.

Spartak Ždrepčeva krv – TSC 1:2

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca oko 3.000. Sudija: Gajdobranski Nemanja. Strelci: 0:1 Lukić (2. min iz penala), 1:1 Obradović (41.), 1:2 Milićević (74. min). Crveni karton: Varga Boris (TSC) u 45. minutu

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić, Dunđerski, Tekijaški, Otašević, Milošević, Jočić (83. Jamamoto), Marčić, Tufegdžić (71. Mladenović), Srećković (60. Denković), Šormaz, Obradović.

TSC: Filipović, Varga, Skopljak, Tomanović, Tumbasević, Milićević, Silađi (90. Galić), Ponjević, Antonić, Arsenijević (80. Duronjić), Lukić (46. Babić).

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi poraženi su u komšijskom derbiju u meču koji je bio uzbudljiv i krajnje napet do samoga kraja uz odlično posetu od preko 3.000 gledalaca. Poveli su gosti već u drugom minutu, subotičani poravnali u završnici prvog poluvremena i u nastavak utakmice ušli sa igračem više. Nisu iskoristili brojčanu prednost već su poraženi golom iz brzog kontranapada u 74. minutu.

Utakmica je počela malom proslavom, predsednik Nikola Simović uručio je uramljen dres prvotimcu Branimiru Jočiću za stoti nastup u plavo belom dresu. Na samom početku meča u 2. minutu gosti su poveli iz penala. Tumbasević je dobio odličnu loptu, prevario odbranu Spartaka i sam se uputio ka golu Ostojića koji ga je srušio u svom kaznenom prostoru. Sudija je pokazao na belu tačku a siguran izvođač bio je Lukić, nekadašnji igrač Spartaka, za vodstvo TSC od 1:0. Spartak je odgovorio šest minuta kasnije, lopta je došla do mladog Šormaza na ivici šesnaesterca, međutim Filipović je pravovremeno istrčao i sprečio šut ka svom golu. Spartak je imao odličnu priliku u 15. minutu. Obradović se našao sam ispred golmana Filipovića koji krajnjim naporom loptu šalje u korner. U sledećem napadu TSC je izveo brzu akciju sa leve strane preko Silađija, istrčao je golman Ostojić daleko u polje a napadač gostiju uspeva da ga prevari i nastavi put ka golu, srećom po domaće odbrana se uspela vratiti i Dunđerski sa gol linije loptu vraća u polje za igru.

Spartak preuzima inicijativu i u 20. minutu preti preko Miloševića čiji šut odlazi iznad gola TSC. Par minuta kasnije domaći su izveli novi opasni napad, Milošević je prošao po levoj strani, loptu ubacio pred gol gostiju gde se nisu najbolje snašli Tufegdžić i Ostojić. Pokušao je Marčić da iznenadi golmana Filipovića šutem sa oko 20 metara, ali lopta odlazi tik pored gola. Pet minuta kasnije, slobodan udarac za domaćina na samoj liniji šesnaesterca, loptu je uzeo Srećković i poslao preko gola. Subotičanima se inicijativa isplatila u 39. minutu. Ostojić je šutirao ka golu protivnika a Varga rukom zaustavio njegov šut. Na intervenciju igrača Spartaka i inicijativu četvrtog sudije Stojiljković Igora glavni arbitar Gajdobranski Nemanja opravdano pokazuje na belu tačku. Nesportski je u tim momentima odreagovao trener domaćih, Vladimir Gaćinović koga je sudija isključio te je morao da napusti utakmicu. Dosuđeni penal izveo je Obradović, golman Filipović je uspeo da zaustavi šut napadača Spartaka, međutim lopta se vraća do Obradovića koji u padu glavom iz drugog pokušaja uspeva da je smesti u protivničku mrežu. Nije nedostajalo uzbuđenja ni u finišu prvog dela, TSC je zapretio preko Milićevića, nakon čijeg šuta je lopta nekoga zakačila te odlazi u korner. U samom finišu Varga je dobio drugi žuti karton zog prekrašaja nad Miloševićem te je morao da napusti igru.

Drugo poluvreme subotičani su počeli sa igračem više, međutim nisu znali to i da iskoriste. Pritiskali su odbranu gostiju, ali bez konkretnog šuta u okvir gola. Večeras odlični Silađi, zapretio je u 66. minutu odličnim šutem iskosa sa oko 12 metara iloptu poslao tik uz stativu u gol aut. Osam minuta kasnije muk na Gradskom stadionu u Subotici, nakon brzog kontranapada gostiju Milićević sa ivice šesnaest metara odličnim udarcem pogađa sam gornji ugao za vodstvo TSC od 2:1. Dva minuta kasnije nova opasna kontra gostiju, nakon duplog pasa između Silađija i Milićevića lopta dolazi do Arsenijevića koji loptu šalje malo iznad prečke. Spartak je pokušao do poravnanja u 84. minutu Obradović je uputio oštar centaršut ka svojim igračima, međutim golman Filipović je odlično istrčao na desetak metara od gola i sprečio veliku priliku subotičana.