SPARTAK ŽK – VOJVODINA 1:1 (0:0)

U okviru 18. kola Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu Vojvodine.

Spartak Ždrepčeva krv – Vojvodina 1:1 (0:0)

Greadski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 2.000. Sudija: Lazar Lukić. Strelci: 1:0 Srećković (50.), 1:1 Čumić (74.)

Spartak Ždrepčeva krv: Manojlović, Tanasin, Bogićević, Vaksevanos, Vitorović, Tumbasević, Đurasević (84. Stanić), Bijelović, Shimura (88. Tošeski), Srećković (75. Todoroski), Hrstić (84. Obradović)

Vojvodina: Carević, Bjeković, Vitas, Jeličić (84. Baraje), Nikolić, Đorđević, Busnić, Miletić (65. Zukić), Malbašić (84. Simić), U. Nikolić, Čumić, N. Nikolić.

Vojvođanski derbi završen je bez pobednika, poveli su subotičani golom Srećkovića da bi u 74. minutu Čumić poravnao na konačnih 1:1. Publika je videla dva različita poluvremena, u prvom nije bilo puno prilika za gol već velika borba dva rivala dok je nastavak utakmice doneo uzbuđenja, dva gola i nekoliko odličnih prilika.

Obe ekipe su u utakmicu ušle oprezno. Čekala se greška protivnika i strpljivo su se pravile prilike za gol. Prvi su zapretili domaćini preko Luke Bijelovića čiji šut lako zaustavlja golman Carević. Vojvodina je odgovorila u 22. minutu, Nemanja Nikolić je uputio šut sa ivice šesnaest metara međutim golman Manojlović je bio siguran. Imali su gosti priliku i u 30. minutu kada se stvorila gužva u kaznenom prostoru Spartaka, međutim odbrana subotičana prozrela je lukavu nameru Malbašića da uposli slobodnog Nikolića. Sve više su gosti preuzimali inicijativu, ali nisu uspeli da ugroze odličnog Manojlovića na golu Spartaka.

Nakon pet minuta igre u nastavku susreta Spartak je iznenadio Vojvodinu i došao do prednosti. Srđan Hrstić je odlično primetio slobodnog Srećkovića koji je iskosa sa desne strane sa pet metara loptu precizno poslao u suprotan ugao za vodstvo od 1:0. Usledio je brz odgovor Novosađana, šutirao je Marko Bjeković i još jednom se istakao golman Manojlović. Šansu da udvostruče prednost Spartak je imao par minuta kasnije. Shimura je nepropisno zaustavljen na oko 18 metara od protivničkog gola. Dosuđen je slobodan udarac koji je izveo Vitorović te loptu poslao preko protivničkog gola. Vojvodina je izjednačila u 74. minutu, korner sa desne strane izveo je Uroš Nikolić, liopta je na suprotnoj stativi došla do Čumića koji glavom donosi poravnanje, 1:1. Nakon izjednačujućeg gola Vojvodina je preuzela terensku inicijativu, imali su nekoliko prilika za postizanje gola a najbolju u sudijskoj nadoknadi kada je Zukić sa 16 metara umesto mreže pogodio stativu.