SPARTAK ŽK – VOŽDOVAC 0:4 (0:2)

U okviru 12. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje Voždovac.

Spartak Ždrepčeva krv – Voždovac 0:4 (0:2)

Gradsjki stadion u Subotici. Sudija: Ivković Marko. Strelci: 0:1 A. Stanisavljević (32.), 0:2 Vujnović (36.), 0:3 Vujnović (72.), 0:4 F. Stanisavljević (79.)

Spartak Ždrepčeva krv: Manojlović, Bijelović (81. Hrstić), Ivančević, M. Bogićević, Milošević, Marčić (60. Savković), Šimura (81. Vidaković), Srećković, Tufegdžić, Mihajlović (68. Šćepanović), Nikolić (81. Dunđerski).

Voždovac: Perković, Lasickas (81. Stoisavljević), Ivezić, Milović, Hajdin, A. Stanisavljević (60. Stojčev), Milosavljević, Mašović (60. Mijailović), Purtić, Pantović (74. F. Stanisavljević), Vujnović (81. Keita).

Fudbaleri Spartaka nisu uspeli da prekinu loš niz, poraženi su pred svojom publikom sa 4:0 od ekipe Voždovca.

Prvi su na utakmici zapretili subotičani, igrao se 5. minut kada je Nikola Srećković zakasnio na centaršut Mihajlovića. Dva minuta kasnije pogodak za domaće postiže povratnik Nemanja Nikolić, koji je poništen zbog nedozvoljene pozicije igrača. Stvarao je Spartak šanse pred golom Voždovca ali nisu znali i da ih realizuju. Pokušao je Luka Bijelović, zatim je Nemanja Nikolić u 23. minutu uputio dobar šut i istakao golmana Perkovića. Voždovac je uzvratio preko Mašovića a do vodstva su stigli u 32. minutu pošto je Aleksandar Stanisavljević iskoristio brzi kontranapad i sa ivice šesnesterca loptu poslao u mrežu. Četiri minuta kasnije novi gol za goste postigao je Vujnović takože iz brzog kontranapada. Postigli su gosti i teći gol, koji je posle konsultacije iz VAR sobe poništen. U finišu prvog poluvremena Spartak je preko Bijelovića imao priliku da smanji zaostatak, međutim lopta posle njegovog šuta odlazi preko gola.

Subotičani su zaigrali angažovanije u nastavku susreta i preuzeli inicijativu. Pokušao je glavom Tufegdžić posle ubačaja lopte Nikolića, par minuta kasnije šansu je imao i Srećković. Voždovac se polako oslobađao pritiska i u 64. minutu stigli do velike prilike da povećaju vodstvo. Neko od gostujućih igrača je uputio oštar šut ka golu Spartaka, u šesnaestercu je Ivančević loptu nehotično dotakao rukom i posle konsultacije sa varom dodeljen je penal za goste. Vujnović j euzeo loptu, izveo najstrožu kaznu ali golman Manojlović je sigurnom intervencijom sačuvao mreću Spartaka. Desetak minuta kasnije Vujnović se iskupio za promašeni penal, iskoristio je asistenciju Pantovića i loptu poslao u mrežu za 0:3.  Konačan rezultat postavljen je u 79. minutu, i to ponovo iz brze kontra akcije nakon kornera koji su izveli Subotičani. Filip Stanisavljević je povukao kontru i lobom savladao istrčalog golmana Manojlovića.