SPARTAK ŽK – VOŽDOVAC 3:2 (0:2)

Utakmica 21. kola Superlige Srbije.

Spartak Ždrepčeva krv – Voždovac 3:2 (0:2)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: 100. Sudija:  Nikolić Bojan. strelci: 0:1 Luković (27.), 0:2 Zličić (42.), 1:2 Obradović (62.), 2:2 Čečarić ( 77.), 3:2  Ćalasan (90+5) iz penala

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić Miloš, Kerkez Dejan, Tekijaški Nemanja, Ćalasan Nemanja, Milošević Stefan, Shimura Noboru, Torbica Vladimir (84. Rakić), Glavčić Nemanja (56. Đenić), Vukčević Andrija (89. Dunđerski), Obradović Nemanja, Čečarić Bojan.

Voždovac: Ilić Marko, Duronjić Borko (81. Maksimović), Milunović Luka, Mikić Nikola, Luković Andrija, Mihajlov Miloš, Purtić Stefan, Jovanović Marko, Ćirković Nikola, Mašović Alen, Zličić Lazar (74. Pavlović)

Spartak je u poslednjoj utakmici jesenjeg dela savladao Voždovac posle preokreta i osvojio tri važna boda pred zimsku pauzu. Gosti su nakon prvog poluvremena vodili sa 2:0, ali to nije sprečilo subotičane da uđu angažovanije u nastavak i sa tri gola preopkrenu utakmicu u svoju korist.

Subotičani su bolje otvorili utakmicu, prvo je zapretio Glavčić iz slobodnog udarca, a nakon njega Obradović i Milošević. Gosti su 27. minutu kaznili promašaje Spartaka kada je Andrija Luković sa tridesetak metara uputio odličan šut i savladao golmana Ostojića za 0:1. Usledio je brz odgovor preko Miloševića koji n ažalost domaće publike loptu šalje pored stative u gol aut. Voždovac je u 42. minutu duplirao prednost šutem Zličića sa ivice šesnaest metara.

Drugo poluvreme počelo je odličnom prilikom gostiju, odličnim šutem Duronjića i još boljom reakcijom golmana Ostojića. Spartak je ubrzo preuzeo inicijativu, Đenić je u 57. minutu propustio odličnu priliku, da bi pet minuta kasnije Obradović sa petnaest metara savladao golmana Voždovca za 1:2. Subotičani su poravnali u 77. minutu nakon slobodnog udarca koji je odlično izveo Vladimir Torbica, loptu je glavom zahvatio Čečarić i poslao je u mrežu za 2:2.

Inicijativa se isplatila igračima Spartaka koji su u sudijskoj nadoknadi došli do rezultatskog preokreta i pobede u ovom duelu. Nakon kornera koji je sa leve strane izveo Slađan Rakić, gostujući igrač, Pavlović je nespretno igrao rukom nakon čega je sudija Nikolić pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Ćalasan  za konačnih 3:2.