SPARTAK ŽK – ZLATIBOR 3:0 (2:0)

U okviru 1. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv dočekuje ekipu Zlatibora iz Čajetine.

Spartak Ždrepčeva krv – Zlatibor 3:0 (2:0)

Gradski stadion u Subotici bez prisustva gledalaca. Sudija: Lukić Lazar. Strelci: 1:0 Denković (8. iz penala), 2:0 Denković (32.), 3:0 Srećković (90.)

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović, Dunđerski, Ivančević, Tekijaški, Milošević, Shimura, Marčić (84. Đurasović), Tufegdžić, Srećković (90. Vidović), Nikolić (46. Bijelović), Denković (71. Savković).

Zlatibor: Čupić, Jezdimirović (86. Ibrahim), Stojić, Đakovac (465. Miličić), Đokić, Todorović, Glišović, Vukić, Janjić (75. Bjeloš), Krstić, Radmanovac (46. Ivanović).

Fudbaleri Spartaka uverljivom pobedom su započeli novu sezonu. Pred praznim tribinima savladali su ekipu Zlatibora, novog superligaša, sa 3:0 uz dva gola Denkovića i pogotkom Srećkovića u samom finišu utakmice.

Subotičani su poveli već u osmom minutu kada je golman gostujuće ekipe, Čupić nepropisno zaustavio Tufegdžića koji se nalazi u prodoru ka golu protivnika. Nakon opravdano dosuđenog penala iskusni Denković loptu šalje u mrežu za 1:0. Zlatibor je pokušao da uzvrati desetak minuta kasnije, međutim golman Dujmović je delovao sigurno na golu Spartaka.

Domaćin je prednost udvostručio u 32. minutu, Dunđerski je prošao po desnoj strani i kada je ušao u kazneni prostor uposlio je Tufegdžića koji sa korner linije loptu vraća pred gol gde je jedan od igrača Spartaka pronašao na suprotnoj strani Denkovića koji je bio spretniji od golmana Čupića i dva odbrambena igrača Zlatibora te glavom ponovo savladao protivničkog golmana za  2:0.

U nastavku susreta Zlatibor je zaigrao nešto ofanzivnije, međutim prvu ozbiljniju priliku stvorili su domaći igrači i to iz brzog kontranapada nakon slobodnog udarca koji su izveli gostujući fudbaleri. Loptu je na polovini terena dobio Tufegdžić koji je u punom trku učao u kazneni oprostor i umesto da uposli nekog od saigrača uputio je šut ka golu što je odbranio golman Čupić. Par minuta kasnije nova prilika za Spartak, loptu je u kazneni prostor ubacio Srećković, šut Bijelovića izblokirao je jedan od igrača Zlatbora tu se našao i Denković koji je na kraju loptu poslao preko gola.

Pokušali su gosti iz slobodnog udarca koji je izveo Krstić sa ivice šesnaest metara. Pronašao je dobro postavljenog Stojića ispred gola Spartaka, ali golman Dujmović se nije dao iznenaditi. Spartak je do trećeg gola mogao doći desetak minuta pre kraja, povratnik u redove domaćih Savković je ušao u kazneni prostor idealno proigrao Tufegdžića koji umesto mreže pogađa prečku protivničkog gola.

Fudbaleri Zlatibora napravili su dve vezane akcije, međutim napadači nisu bili dovoljno precizni da postignu počasni pogodak.  Konačan rezultat postavio je Srećković na asistenciju mladog Luke Bijelovića u 90. minutu susreta.