TSC – SPARTAK ŽK 3:0 (2:0)

U okviru 9. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi TSC iz Bačke Topole. Utakmica se igra na Gradskom stadionu u Senti.

TSC – Spartak Ždrepčeva krv 3:0 (2:0)

Stadion u Senti, bez prisustva publike. Sudija: Novak Simović. Strelci: 1:0 Banjac Mihajlo (11.), 2:0 Lukić Nenad (43.), 3:0 Zec Đuro (68.)

TSC: Filipović, Santrač (46. Tumbasević), Varga, Tomanović, Milićević, Zec (75. Đurić), Banjac (46. Duronjić), Antonić, Babić, Lukić (75. Silađi), Petrović (75. Ponjević).

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović, Vidović, Vidaković, Milošević, Jočić, Shimura,  Savković (78. Baić), Marčić (54. Đurasović), Tufegdžić (54. Bijelović), Nikolić (78. Mažić), Denković (67. Šormaz)

Subotičani su doživeli drugi uzastopni poraz, nakon odličnog početka na startu sezone. Na gostovanju u Senti poraženi su od kvalitetne ekipe TSC sa 3:0.

Domaćini su poveli u 11. minutu golom Mihajla Banjca koji je šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je prošla pored velikog broja igrača i na kraju prevarila golmana Dujmovića za 1:0. Nakon primljenog gola Spartak je zaigrao ofanzivnije. Korner sa desne strane izveo izveo je Denković, najviši u skoku protivnika bio je Shimura koji je glavom loptu poslao u nebranjeni deo gola, ali prečka je sprečila poravnanje.

U 21. minutu novi korner za Spartak, loptu je ponovo uzeo Denković ubacio u kazneni prostor gde je nepropisno zaustavljen Jočić u pokušaju da zahvati loptu te je sudija Simović pokazao na belu tačku. Loptu je uzeo Denković, međutim njegov šut zaustavlja golman Filipović i tako je propala najbolja prilika subotičana za poravnanje.  U finišu prvog poluvremena TSC je duplirao prednost, iz akcije koju je pokrenuo Milićević, loptu prosledio do Zeca koji je ušao u kazneni prostor i sa ivice peterca pronašao slobodnog Lukića kome nije bilo teško da savlada golmana Dujmovića za 2:0.

Igralo se otvoreno na obe strane i u drugom poluvremenu sa time da je ekipa TSC imala bolje i zrelije prilike. Konačan rezultat postavio je Đuro Zec u 68. minutu, iskoristio je dubinsku loptu, pretrčao odbrambene igrače Spartaka sa ivice šesnaest metara loptu neodbranjivo poslao u gornji desni ugao za 3:0. Baić je mogao da ublaži poraz, izbio je sam pred gol protivnika iskosa sa leve strane, međutim golman Filipović je bio uspešniji i sačuvao svoju mrežu.