TSC – SPARTAK ŽK 2:2 (2:0)

U okviru 23. kola Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi TSC-a u Bačkoj Topoli.

TSC – Spartak Ždrepčeva krv 2:2 (2:0)

TSC Arena, Bačka Topola. Gledalaca: oko 1.000. Sudija. Novak Simović. Crveni karton: Antonić (84. min)  FK TSC. Strelci: 1:0 Stojković (12.), 2:0 Jovanović (21.), 2:1 Bijelović (50.), 2:2 Bijelović iz penala (75.)

TSC: Ilić Veljko, Antonić, Ćalušić, Ilić Luka, Jovanović, Milosavljević (64. Radin), Petrović, Ratkov, Stojić, Stojković (85. Cvetković), Đakovac

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Marinković, Bogićević, Vitorović (70. Bureković) , Shimura, Addo, Bonsu (56. Srećković), Stanić (90. Dunđerski), Tumbasević (70. Rošević – 90. Bugarin), Bijelović, Hrstić.

Fudbaleri Spartaka u Bačkoj Topoli su prekinuli loš niz utakmica bez osvajanja bodova. Uspeli su Subotičani u drugom poluvremnu sa dva gola Bijelovića da sustignu prednost od 2:0 koju je ekipa TSC imala već u  21. minutu i time osvoje vredan bod za nastavak takmičenja.

Utakmica je opravdala veliko interesovanje ljubitelja fudbala sa severa Srbije. Meč je počeo otvoreno sa obostranim prilikima za gol. Spartak je zapretio u 7. minutu iz slobodnog udarca koji je izveo Bijelović, sigurnom odbranom Ilić je sačuvao svoj gol. Par minuta kasnije na drugoj strani Luka Ilić je oprobao šut sa oko 18 metara i istakao golmana Dubljanića. Domaćini su do prednosti došli u 12. minutu kada je saša Jovanović prevario odbranu subotičana uposlio slobodnog Aranđela Stojkovića koji sa par metara loptu šalje u mrežu za 1:0.  Devet minuta kasnije TSC je duplirao prednost, Luka Ilić je uposlio Sašu Jovanovića koji je savladao golmana Dubljanića za 2:0. Nakon rezultatskog zaostatka Spartak je krenuo agresivnije ka golu protivnika , međutim čvrsta odbrana domaćina vešto je čuvala svoj šesnaesterac.

Spartak je u drugom poluvremenu agresivnije krenuo ka golu protivnika  kako bi se rezultatski vratio u meč. Nakon šanse koju su propustili domaći kada je Stojić glavom loptu posleo tik iznad prečke, Spartak dolazi do gola. Igrao se 50. minutu kada je Vitorović izveo korner, najbolje se pred golom domaćih snašao Bijelović koji smanjuje na 2:1. Uzvratili su domaći par minuta minuta kasnije, Stojković je pokušao glavom sa par metara, međutim Dubljanić paradom čuva svoj gol. Pokušao je Ilić u 60. minutu šutem sa oko 16 metara, međutim ponovo je Dubljanić bio siguran. Spartak je do poravnanja došao u 75. minutu kada je sudija Simović dosudio penal a siguran izvođač bio je Bijelović za 2:2 i svoj drugi gol na utakmici. TSC je mogao do novog vodstva, međutim Ratkov loptu šalje tik pored stative. Od 84. minuta TSC je igrao sa igračem manje pošto je sudija Simović isključio Antonića zbog nepropisnog prekršaja nad protivničkim igračem.