VOJVODINA – SPARTAK ŽK 2:0 (2:0)

Loading Events
This event has passed.

U okviru 11. kola Linglong Superlige Srbije Spartak  Ždrepčeva krv gostuje u Novom Sadu ekipi Vojvodine.

Vojvodina – Spartak Ždrepčeva krv 2:0 (2:0)

Novi Sad, stadion: Karađorđe. Gledalaca: oko 1500. Sudija: Minaković Nenad. Strelci: 1:0 Bojić (29.), 2:0 Nikolić (41.)

Vojvodina: Rockov, Stojković, Veselinović, Saničanin, Devetak, Đuričin (73. Nešković), Drinčić, Đurišić, Bojić, Matić (66. Kokir), Nikolić (59. Zukić)

Spartak Ždrepčeva krv: Dokić, Jočić (80. Vidaković), Ivančević, Srećković (46. Karneiro), Milošević, Denković, Dunđerski, Obradović, Tufegdžić (79. Šormaz), Marčić, Otašević.

Prvu priliku na utakmici imala je Vojvodina već u drugom minutu sureta, pokušao je Stojković sa 15 metara i pogodio stativu Spartakovog gola. Deset minuta kasnije na asistenciju Matića lopta je došla do Đuričina čiji šut brani golman Dokić. Vojvodina je šansu imala i iz prekida, Drinčić je izveo slobodan udarac sa oko 18 metara, loptu poslao pred gol Spartaka međutim Matić ne pogađa okvir gola.

Domaći su do vodstva došli u 29. minutu, upućen je centaršut pred gol subotičana gde je Nikolić glavom uposlio Bojića koji je sa oko sedam metara preciznim šutem loptu poslao pod prečku za 1:0.  U finišu prvog dela Vojvodina je duplirala prednost,  korner je izveo Drinčić, lopta dolazi do Nikolića, koji ju je glavom šalje u mrežu za 2:0.

Spartak je opasno uzvratio u 45. minutu, Dunđerski je poslao dobar centaršut u kazneni prostor novosađana, no Denković glavom loptu šalje tik pored gola.

Početkom drugog poluvremena igra se preselila na sredinu terena. Spartak je u 71. minutu bio najbliži postizanju gola. Ponovo je u prilici bio Denković, međutim golman Rockov uspeo je da zaustavi šut napadaču subotičana sa svega pet metara od gola. Pokušali su igrači Spartaka do kraja susreta da dođu do pogotka, međutim rezulta se nije menjao.