VOJVODINA – SPARTAK ŽK 2:3 (0:2)

U okviru 20. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi Vojvodine.

Vojvodina – Spartak Ždrepčeva krv 2:3 (0:2)

Stadion Karađorđe u Novom Sadu. Gledalaca: oko 500. Sudija: Nikola Radaković. Strelci: 0:1 Bijelović (24.), 0:2 Nikolić (34.), 1:2 Čović (59.), 2:2 Simić (68.), 2:3 Maksimović (autogol 90+2 min)

Vojvodina: Vukliš, Jeličić (46. Nešković), Kovačević, Stevanović, Devetak (46. Đorđević), Maksimović, Topić, Zukić, V. Simić, Bastajić (57. Mrkaić), Čović.

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Ivančević, Vidaković, Bogićević, Shimura, Moris (63. Đurasović), Šćepanović (73. Savković), Mihajlović (90. Bogdanović), Srećković, Bijelović, Nikolić

Spartak je slavio u vojvođanskom derbiju u meču koji je odlučen u poslednjim trenucima. Poveli su Subotičani sa 2:0, Vojvodina poravnala u 68. minutu da bi se utakmica završila pobedom Spartaka u 92. minutu autogolom Maksimovića nakon šuta Bijelovića.

Prvu ozbiljiniju priliku imali su domaći, igrao se 13 minutu kada su izveli brzu kontru preko Veljka Simića, lopta dolazi do Topića koji odlično šutira, međutim siguran na golu Spartaka je bio golman Dubljanić. Odgovorili su Subotičani samo minut kasnije, Srećković je centrirao pred golom se našao Nikolić koji glavom loptu šalje pored gola. Spartak je do vodstva došao u 24. minutu, akcija je krenula od Vidakovića lopta je prosledio Bijeloviću koji je prevario istrčalog golmana Vukliša i postigao gol za 0:1. Nakon deset minuta subotičani su duplirali prednost, Nikolić je uzeo loptu Topiću na sredini terena i sa skoro 50 metara lobovao golmana Vukliša za 0:2.

Drugo poluvreme počelo je novom šansom Spartaka, u prilici se našao Mihajklović čiji šut brani golman Novosađana. Vojvodina je srećno stigla do gola u 59. minutu. nakon auta lopta je došla do Simića koji je šutirao ka golu, Dubljanić je slabo intervenisao i loptu samo na kratko odbio do Čovića koji je sa par metara šalje u mrežu, 1:2. Utakmica je ušla u rezultatsku ravnotežu u 68. minutu, Maksimović je loptu ubacio u kazneni prostor, Mrkaić je prosledio do Simića koji šutem sa 15 metara donosi poravnanje na 2:2. Utakmica je tada ponovo dobila na tempo, obe ekipe su žarko želele pobedu pa se igralo veom aotvoreno. Spartak je do novog vodstva mogao preko Savkovića dok je Vojvodina najbliža vodstvu bila u 89. minutu nakon pokušaja glavom Čovića. Finiš meča doneo je radost subotičanima, Spartak je organizovao kontru u 92 minutu Bijelović je šutirtao a Maksimović u pokušaju da otkloni opasnost loptu šalje u sopstvenu mrežu za konačnih 2:3.