VOJVODINA – SPARTAK ŽK 1:2 (1:0)

Utakmica 25. kola Superlige Srbije.

Vojvodina – Spartak Ždrepčeva krv 1:2 (1:0)

Stadion Karađorđe u Novom sadu. Sudija: Gledalaca : oko 2.000. Strelci: 1:0 Mitošević (29. min), 1:1 Kerkez  (64. min), 1:2 Denković (73. minut)

Vojvodina: Rockov, Lazarević, Graovac, Saničanin, Devetak, Srećković (73. Đurić), Mitošević, Milojević (75. Gojkov), Nešković (64. Vinsent),  Matić, Kone

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić, Kerkez, Tekijaški, Đenić, Milošević, Glavčić (89. Mladenović), Denković, Obradović (93. Dunđerski), Tufegdžić (84. Đorđević),  Marčić, Otašević.

Kako je i najavio Predrag Rogan, šef struke subotičana Spartak je od samog početka krenuo ofanzivno sa silnom željom za osvajanjem bodova. Uprkos negativnom rezultatu iz prvog poluvremena Spartak je u nastavku postigao dva gola, preokrenuo rezultat i osvojio važne bodove za nastavak prvenstva.

Prvu priliku imao je Tufegdžić koji je odlično šutirao iskosa sa oko 12 metara, ali golman Rockov je bio siguran. Par minuta kasnije Marčić se našao sam ispred golmana Vojvodine koji je bio uspešniji i ponovo sačuvao svoju mrežu od sigurnog pogotka. Vojvodina je uzvratila u 10. minutu, ali šut Srećkovića sa desetak metara odlazi pored gola.  Nakon pola sata igre novosađani su poveli iz akcije koja je počela od Srećkovića koji je uputio loptu pred gol Spartaka, pokušala su čak dva igrača da je sprovedu u mrežu međutim nakon odbrane Ostojića lopta dolazi do Mitoševića koji je sa par metara šalje u praznu mrežu. Do kraja prvog dela domaći su zapretili preko Matića koji je šutirao u trku i istakao golmana Ostojića.

U nastavku igre Spartak je nastavio sa pritiskom.  Do poravnanja rezultat stigli su u 64. minutu, Glavčić je izveo korner na drugoj stativi se našao kapiten Kerkez koji je loptu poslao u mrežu za 1:1. Devet minuta kasnije Spartak je došao do preokreta, Obradović je nadmudrio Vinsenta oduzeo mu loptu i uposlio Denkovića koji sa desetak metara preokrećže rezultat na 1:2.

Pokušali su fudbaleri Vojvodine da poravnaju rezultat, pokušao je Đurić sa oko 20 metara, ali siguran na golu Spartaka je golman Ostojić. Šest minuta pre kraja šut Mitoševića odlazi tik pored stative za konačnu pobedu Spartaka u Vojvođanskom derbiju.