VOJVODINA – SPARTAK 1:1 (0:1)

U okviru 37. kola Linglong Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi Vojvodine u Novom Sadu.

Vojvodina – Spartak Ždrepčeva krv 1:1 (0:1)

Stadion Karađorđe u Novom sadu. Sudija: Miloš Milanović. Strelci: 0:1 Tufegdžić (13.), 1:1 Mrkaić (74.)

Vojvodina: Simić, Andrić (30. Đurić), Maksimović, Devetak, Đorđević, Stojković, Topić, Vukadinović, V. Simić, Čović (59. Gemović), Mrkaić.

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović, Dunđerski, Tekijaški, Ivančević, Vidović (75. Jović), Shimura, Vidaković (82. Jovanović), Srećković, Tufegdžić, Bijelović (90. Šormaz), Furtula (75. Đurasović).

Fudbaleri Spartaka osvojili su jedan bod u vojvođanskom derbiju i time definitivno i teoretski obezbedili superligaški status u burnoj sezoni. Subotičani su poveli u 13 .minutu prteko Tufegdžića da bi 15. minuta pre kraja Vojvodina preko Mrkiaća poravnala rezultat.

Utakmica u Novom sadu počela je minutom ćutanja čime su obe ekipe odale poslednju počast Milanu Kosanoviću, sportskom direktoru FK Vojvodina.

Spartak je zaprtetio već u 3. minutu, šansu je imao Lazar Tufegdžić nakon čijeg šuta lopta završava u rukama golaman Simića. Deset minuta kasnije subotičani su stigli do gola, Furtula je prošao po desnoj strani uposlio Tufegdžića koji spretno postiže gol za 0:1. Spartak silno motivisan kontrolisao je igru dok su Novosađani pokušavali da stignu rezultatslki zaostatak. U finišu prvog poluvremena ponovo je Tufgedžić bio u šansi, međutim ovaj put nije bio toliko precizan.

U nastavku utakmice domaći su bili agilniji, dok se Spartak opredelio da sačuva prednost i da preti preko brzih kontra akcija. Pokušao je Srećković u 58. minutu da ugrozi golmana Vojvodine, uzvratili su domaći preko Gemovića. Vojvodina je u 70. minutu imala odličnu priliku za poravnanje rezultata, Stojković je izveo korner, najvišu u skoku pred golom subotičana bio je Devetak koji glavom pogađa stativu. Nastavio je domaćin sa pritiskom i stigao do poravnanja u 74. minutu, po desnoj strani se probio Vukadinović, loptu poslao pred gol subotičana gde je Mrkaić petom smestio u mrežu za 1:1.  U samom finišu utakmice Vojvodina je umalo stigla do totalnog preokreta, međutim na sreću Subotičana Mrkaić je za malo zakasnio te je utakmica završena bez pobednika.