VOŽDOVAC – SPARTAK ŽK 2:0 (1:0)

U okviru 19. kola Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv gostuje ekipi Voždovca u Beogradu.

Voždovac – Spartak Ždrepčeva krv 2:0 (1:0)

Stadion Voždovca u Beogradu. Gledalaca: oko 800. Sudija: Marko Delibašić. Strelci: 1:0 Burmaz (43.), 2:0 Pantović iz jedanaesterca (81.)

Voždovac: Katić, Đorđević, Milović, Damjanović, Hajdin, Ivezić, Mijailović (68. Vujanović), Jočić (54. Purtić), Nešković (81. Ajdinović), Pantović, Burmaz

Spartak Ždrepčeva krv: Manojlović, Tanasin, Bogićević, Ostojić (46. Vaksevanos), Vitorović, Đurasović (65. Shimura), Stanić, Bijelović (65. Todoroski), Tumbasević (84. Obradović), Srećković (86. Bosić), Hrstić.

Spartak nije uspeo da osvoji nove bodove u Beogradu. Poraženi su od Voždovca sa 2:0 mada je rezultat mogao biti i drugačiji da su subotičani iskoristili penal u drugom poluvremenu.

Ofanzivno su ekipe otvorile utakmicu sa željom da što pre postignu gol. Pokuašo je Burmaz u 8. minutu sa oko 15 metara, međutim golman Spartaka, Filip Manojlović bio je odlično postavljen. Uzvratili su i subotičani šutem sa poludistance, međutim rezultat se nije menjao. Nakon pola sata igre domaći su zapretili, napad je tekao preko Neškovića koji je odlično uposlio slobodnog Pantovića. Napadač Voždovca dao je sebi for ispred golmana Manojlovića i pao u kaznenom prostoru. Sudija je pokazao na belu tačku, ali nakon pregledanog snimka utakmica je nastavljena. Spartak je nakon toga zaigrao još agresivnije, međutim nisu uspeli stvoriti ozbiljniju priliku za gol. U finišu prvog poluvremena Voždovac je stigao do vodstva, Pantović je 43. minutu centrirao sa leve strane, najviši u skoku pred golom Spartaka bio je Burmaz koji glavom loptu šalje u mrežu za 1:0. Sličnom situacijom Spartak je u sudijskoj nadoknadi mogao da poravna, međutim Tumbasević nije dobro zahvatio loptu pa se na odmor otišlo sa minimalnim vodstvom Beograđana.

Početkom drugog poluvremena Spartak je bio konkretniji, pretili su preko bokova, međutim odbrana domaćina je uspešno zaustavljala sve te pokušaje. Šansu da duplira vodstvo imao je Ivezić u 56. minutu, međutim lopta odlazi preko gola. Najbolju priliku za poravnanje Subotičani su imali u 72. minutu kada je dosuđen penal nakon igranja rukom u kaznenom prostoru Voždovca. Najstrožu kaznu izveo je Srećković i pogađa prečku, natrčava na odbijenu, glavom je šalje u mrežu, ali sudija poništava pogodak zbog ofsajda. Nakon par minuta nova uzbuđenja, ali sada na suprotnoj strani. Dosuđen je penal nakon gužve u šesnaestercu Spartaka i pregledavanja VAR snimka. Penal je uspešno izveo Miloš Pantović za 2:0.