Sparta Prag – Spartak Ždrepčeva krv 2:1 (1:0) (ukupno 2:3)

Prag stadion: Letna. Sudija: Sebastijan Kolčešku (Rumunija). Strelci: 1:0 Šural (29. min), 2:0 Plavšić (66. min), 2:1 Čečarić (75. min – penal)

Sparta Prag (4-4-2): Nita, Čipčiju (90+6. Štetina), Radaković, Kaja, Kosta (85. Vatajelu), Stančiju, Kanga, Fridek, Plavšić , Tete, Šural

Spartak Ždrepčeva krv (4-2-3-1): Perić,  Tekijaški, Kerkez, Ćalasan (36. Marčić), Vukčević, Jočić, Šimura, Đuričin (56. Đenić), Glavčić, Savković, Čečarić (90+4. Torbica)

Fudbaleri Spartaka Ždrepčeve krvi napravili su veliko iznenađenje, pošto su u kupnim rezultatom od 3:2 eliminisali Spartu iz Praga u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.  Nakon pobede u Novom Sadu rezultatom 2:0 večeras su izgubili u Pragu sa 2:1, što je subotičanima bilo dovoljno za najveći klupski uspeh u istoriji. U trećoj rundi kvalifikacija igraće protiv danskog Brendbija koji se tek sada priključuje takmičenju.

Spartak je do velikog trijumfa došao golom Čečarića sa bele tačke nakon što su gubili sa 2:0. Velike zasluge sa dosuđen penal ima Dejan Đenić koji se odlično snašao u šesnaestercu gostiju i naterao Uroša Radakovića da ga sruši. Uspeh subotičana je još veći pošto su od 80. minuta igrali sa igračem manje  pošto je Marčić dobio drugi žuti karton nakon prekršaja nad Kangom na samom rubu šesnaest metara.

Od samog početka utakmice domaćini su krenuli sa velikom ofanzivom ka golu Perića. U 4. minutu nakon ubačaja Plavšića sa leve strane Stančiju glavom pogađa prečku. Uzvratio je Spartak preko Savkovića par minuta kasnije. Nije to omelo čehe koji su nastavili sa opasnim napadima, u 18. minutu zatresla se stativa Spartaka nakon pokušaja glavom Bendžamina Tetea.  Golman Perić je na golu Spartaka delovao veoma sigurno, zaustavio je odlične šuteve Šurala, ipak u 29. minutu poklekla je odbrana subotičana. Napad Sparte je išao po levoj strani, Kanga je odložio do Plavšića koji je odlično centrirao pred gol subotičana gde se nalazio Šural i loptu poslao uz levu stativu za 1:0 u 29. minutu.

Dva minuta kasnije  Spartak je ostao bez standardnog štopera Nemanje Ćalasana koji je u duelu sa Kostom doživeo potres mozga te je morao da napusti teren. Umesto njega u igru je ušao novajlija Marčić. Do kraja poluvremena Sparta je imala još nekoliko veoma ozbiljnih prilika, ali golman Perić je uspeo da sačuva svoj gol te se na odmor otišlo sa minimalnih 1:0 u korist domaćina.

Drugo poluvreme počelo je sa dve nove ozbiljne prilike za domaćina. Ponovo je kreator napada bio Plavšić, nekadašnji igrač Spartaka, koji je idealno centrirao u šesnaesterac subotičana gde glavom šutira Čipčiju, golman Perić izbija loptu koja pada na nogu Teteu koji gađa suprotni ugao, i loptu šalje tik pored stative u gol aut.

Spartak je odgovorio brzom kontrom u 59. minutu, Glavčić se probio po levoj strani uposlio Marčića koji pogađa golmana Nicu.  Sparta je u 66. minutu uspela da anulira prednost subotičana iz prvog susrwta. Iz drugog plana se ubacio Fridek, sa desne gol aut linije loptu nesmetano poslao na drugu stativu gde je  Plavšić zahvatio volejom i pogodio mrežu za  2:0

Nisu se predavali subotičani, osam minuta kasnije stigli su do zlatnog gola.  Štoper Sparte, Radaković je pokušao da iznese loptu iz svog šesnaesterca, iskusni Đenić ga je pročitao i našao se ispred njega, ovaj ga je odgurnuo i sudija je opravdano pokazao na belu tačku. Siguran sa bele tačke bio je Bojan Čečarić, koji pogađa za velikih 2:1

Nakon što su subotičani postigli gol, na teren su uleteli vidno nezadovoljni navijači Sparte koji su polomili korner zastavicu i počeli da divljaju po terenu. Povukli su se tek kada im je prišao kapiten Šural i zamolio ih da napuste teren.

U nastavku igre Spartak je ostao sa igračem manje, pošto je sudija dao drugi žuti karton Marčiću nakon prekršaja nad Kangom na samom rubu šesnaesterca.  Nastavili su domaćini sa napadima, ali u tom momentu za prolaz im je trebalo da postignu dva gola. Pritiskali su pred golom Spartaka koji se odlično branio i na kraju uspeo da sačuva mrežu za veliko slavlje i istorijski uspeh, plasman u 3. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.