Spartak Ždrepčeva krv – Napredak 2:1 (2:1)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 500 Sudija: Miloš Đorđić (Novi Beograd). Strelci: 1:0 Ivanović u 16, 1:1 Alivodić u 29, 2:1 Ivanović u 33. minutu. Crveni karton: Nikolić u 66. minutu- drugi žuti (FK Spartak)

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić, Stojković (75. Kerkez), Ćalasan, Radovanović, Hajdin, Jočić, Šimura, Čečarić (54. Abaz – 90. Torbica), Savković, Ivanović, Nikolić.

Napredak: Petrović Nikola, Simonović (73. Kasalica), Veškovac, Miladinović, Urošević, Šljivić, Markoski (52. Milisavljević), Alivodić, Vulić, Ne. Petrović Nemanja, Vukanović (82. Đerić).

Spartak je nastavio pobedonosni niz savladavši Napredak dvostrukim golom Đorđa Ivanovića. Subotičani su do pobede došli, iako su poslednjih pola sata igrali sa igračem manje, pošto je iz igre isključen Nemanja Nikolić koji je u 66. minutu zaradio drugi žuti karton.

Domaći fudbaleri su ofanzivno počeli utakmicu i već u 16. minutu stigli do vodstva. Bila je to odlična akcija koja je potekla od Hajdina zatim preko Savkovića lopta dolazi do Nikolića koji na ivici šesnaest metara za kratko upošljava Shimuru koji je izvrsno primetio i uposlio Ivanovića a ovaj loptu šalje u mrežu za 1:0.

Nakon primljnog gola Napredak je krenuo agresivnije, stvorili su jednu polupriliku da bi nakon skoro pola sata igre stigli do izjednačenja. Šutirao je Vukanović sa dvanaest metara, golman Ostojić je uspeo u padu nogom da zaustavi loptu, međutim ona dolazi do igrača Napredka na ivici šesnaest metara koji upošljava Alivodića koji je uz stativu šalje u mrežu za za 1:1. Nije se dugo čekalo na novi pogodak. Samo četiri minuta kasnije u 33. minutu Ivanović je uputio oštar i precizan šut i sa dvadesetak metara evro golom savladao golmana Petrovića za 2:1. Samo par trenutaka kasnije Shimura je mogao da reši pitanje pobednika, međutim njegov šut odlazi preko gola. Uzvratili su kruševljani preko Nemanje Petrovića, koji iz dobre pozicije loptu šalje daleko iznad gola Spartaka.

Subotičani se nisu štedeli ni u nastavku susreta, nastavili su sa napadima i bili puno konkretniji. Situacija se promenila u 66. minutu kada je sudija pokazao drugi žuti karton napadaču Spartaka, Nemanji Nikoliću koji je morao da napusti teren. Napredak je pokušao da iskoristi igrača više, međutim stvorili su samo jednu ozbiljnu priliku u finišu meča iz koje nisu stigli do novog poravnanja.