Lokomotiva Plovdiv – Spartak Ždrepčeva krv 3:0 (1:0)

Strelci: 1:0 Iliev (36. min), 2:0 Umarbaev (81. min), 3:0 Bahtić

Lokomotiva Plovdiv: Lukov, Petrović, Vezalkov, Eze, Tomašević, Angelov, banović, Iliev, Tzvetanov, Posinkovic, Aralica. Igrali još: Pirgov, Georgiev, Mustafa, Masoero, bahtić, Marić, Ozbolt, Yusein. Umarbaev, Kolev, Bopuhna, Gustavo, Boayadjiev.

Spartak Ždrepčeva krv: Lučić, Dunđerski, Jović, Kerkez, Rakić, Marčić, Mladenović, Torbica, Tripković, Šormaz, Tufegdžić. Igrali još: Lakčević, Đorđević, Tekijaški i Milić.

Kombinovani tim Spartaka poražen je u poslednjoj pripremnoj utakmici u Antaliji od FK Lokomotiva Plovdiv trenutno osmoplasirane ekipe iz Super lige Bugarske.

Spartak je dobro otvorio utakmicu, zapretili su subotičani odličnim šutem Tufegdžića koji je u 16. minutu pogodio prečku. Lokomotiva je povela u 36. minutu iz penala koji je izveo  kapiten Dimitri Iliev. U nastavku susreta nešto više prilika imali su fudbaleri iz Bugarske. Popustila je koncentracija fudbalerima Spartaka u finišu utakmice što su iskoristili protivnici i za kratko vreme postigli dva gola. Lokomotiva je prednost udvostručila u 81. minutu golom Umarbaeva sa oko 30 metara. Tri minuta kasnije Bahtić je postigao gol za konačnih 3:0.

Nakon odrađenih dvonedeljnih priprema subotičani se vraćaju kući. Generalnu probu odigraće protiv FK Bečej 1918 u Bečeju u nedelju 10. februara.

Pomoćni trener Branko Mirjačić osvrnuo se kratko na današnju utakmicu – Uprkos porazu od 3:0 koji je svakako neprijatan za nas. Mislim da treba da budemo zadovoljni kako je, naglašavam, naša mlada ekipa odigrala danas. Osamdeset minuta smo bili sasvim ravnopravan rival ako ne i bolji od rivala i veoma mi je žao što naših četiri, pet šansi nismo uspeli da krunišemo golovima. Protivnik je kaznio našu grešku u prvom poluvremenu iz penala, posle čega smo savim zadovoljavajućče igrali. Rezultatski nismo zadovoljni, ali sa zalaganjem i trčanjem smo prezadovoljni.

Prvotimac David Dunđerski nadovezao se na svog trenera – Čvrstoj i iskusnoj ekipi Lokomotivi iz Plovdiva usprostavili smo se sa dosta mladom ekipom. Pružili smo našu igru, igrali i u nekim situacijama bili blizu da postignemo gol. Nažalost koncentracija nam je popustila pred kraj kada smo primili dva gola. Dobro i vredno smo radili i nadam se da ćemo se oporaviti do početka sezone.