OFK Beograd – Spartak 1:3 (1:2)

Omladinski stadion u Beogradu. Gledalaca: oko 100. Sudija: Danilo Grujić. Strelci:  Farkaš u 9., Mudrinski u 38. i Ilić u 84. minutu za Spartak. Petar Gigić u 34. minutu za OFK Beograd.

OFK Beograd: Čupić, Radovanović (75. Simić), Stojković, Planić, Zlatković, Pavlovski (53. Vlahović), Pejović, Avramovski (46. Belaković), Jovović, Duronjić, Gigić.

Spartak: Mirković, Farkaš (82. Mrkela), Antonić, Tomić, Milošević, Kovačević, Jočić, Šljivić, Tumbasević, Ivanović (69. Ilić), Mudrinski (56. Milić).

Fudbaleri Spartaka novom pobedom i teoretski su dv akola pre kraja obezbedili opstanak u Super ligi. Savladali su u Beogradu  OFK Beograd sa 3:1 i privremeno zaseli na prvo mesto plej aut lige.

Spartak je odlično otvorio utakmicu. Poveli su subotičani već u 8. minutu lepim golom Daniela Farkaša koji je uspeo da prevari igrača odbrane i sjajnim šutem matira golmana Čupića. Uzvratio je OFK Beograd preko Duronjića koji šutira preko gola. Domaćini su zapretili u 22. minutu, međutim šut Gigića izblokirala je odbrana Spartaka i odmah zapretila iz kontranapada  no Mudrinski glavom prebacuje gol.

Par minuta kasnije odličan šut Mudrinskog, no lopta završava u rukama golmana Čupića. Nakon pola sata igre pokušao je Jovović, ali golman Mirković ponovo je pokazao svoje kvalitete i sa lakoćom sačuvao svoju mrežu. Domaćini su izjednačili rezultat u  34. minutu, Jovovića je ubacio loptu sa ivice kaznenog prostora na desetak metara od gola gde se našao Gigić i pogodio mrežu za 1:1.

Nakon primljenog gola, fudbaleri Spartaka su nastavili sa pritiskom i ubrzo došli do novog vodstva. Janko Tumbasević je lepo ubacio loptu a Mudrisnki glavom matirao golmana za 1:2 u 38. minutu. Ubrzo su subotičani postigli još jedan gol koji je sudija poništio zbog nedozvoljene pozicije. Spartak je prikazao odličnu igru u prvom poluvremenu postigli su dva gola a imali su prilike i za još koji. Posebne probleme odbrani domaćih su pravili Farkaš i Mudrinski.

Početkom drugog poluvremena opao je tempo igre.  OFK Beograd je zapretio preko Jovovića, ali lopta odlazi pored gola.  Sve napade domaćih subotičani su sa lakoćom zaustavljali i uspešno kontrolisali igru. U finišu utakmice u 84. minutu Stefan Ilić je postigao treći gol za subotičane i potvrdio zasluženu pobedu Spartaka.