Spartak – Mordovija 3:1 (3:1)

Sporstki centar u Staroj Pazovi. Gledalaca: 50. Sudija: Glođović (Vrbas). Strelci: Milić u 36. i 43, Torbica u 45. za Spartak, a Nahošev u 40. minutu.

Spartak: Janošević, Farkaš, Mezei, Kovačević, Antonić, Makarić, Jondić, Plavšić, Milić, Torbica, Ivanović. Igrali su još: Mirković, Spremo, Georgijević, Fedin, Matić, Manojlović, Banjac,Ćalasan, Ljubenović, Sili.

Mordovija: Revišvil, Perendija, Rikov, Nahošev, Šitef, Le Talek, Donald, Šipicin, Sesujev, Ivanov, R. Muhačečin. Igrali su još: Babjor, Lucenko, Vlasov, Ignjatović, Lomić.

Fudbaleri Spartaka po povratku sa Zlatibora odigrali su prijateljsku utakmicu sa ekipom Mordovija, članom Premijer lige Rusije. Bila je ovo najteža proba subotična do sada i ubedljivo najbolja igra koju su pokazali u pripremnom periodu. Subotičani su u Sportskom centru u Staroj Pazovi, trebali da odigraju meč sa Rostovom, međutim na terenu se pojavila ekipa Mordovije koja je u pripremnom periodu savladala Partizan, OFK Beograd i Jagodinu. Promena protivnika i kašnjenje utakmice nije poremetilo fudbalere Spartaka koji su danas pružili odličnu igru.

Od samog starta Spartak je imao terensku inicijativu. Poveli su subotičani u 36. minutu kada je Torbica pogodio stativu, lopta se odbila do Milića koji je spetno sproveo u mrežu. Ekipa iz Rusije je uspela da izjednači samo četiri minuta kasnije, šutem Nahoševa iz slobodnog udarca sa oko dvadeset metara. U poslednjih pet minuta prvog poluvremena postignuta su još dva gola i to oba u mreži Mordovije. Spartak je do prednosti došao u 43. minutu drugim golom Milića nakon odlične asistencije Ivanovića. Dva minuta kasnije kapiten Torbica se upisao u listu strelaca. Akcija je potekla od Mezeija koji je uputio centaršut sa leve strane do Milića koji je prihvatio loptu na drugoj strani prosledio je nesebično do Torbice koji postiže konačnih 3:1.

U drugom poluvremenu Stevan Mojsilović priliku je pružio mladim fudbalerima koji su se odužili sjajnom partijom i dostojno se nosili sa jakim rivalom. Bilo je nekoliko šansi na obe strane, međutim rezultat se nije više menjao.

Nakon utakmice fudbaleri Spartaka se vraćaju u Suboticu gde će odraditi poslednji deo priprema pred početak nove sezone. Generalna proba je zakazana sa 11. juli od 17:30h protiv mađarske ekipe Bekeščaba.