Brondbi – Spartak Ždrepčeva krv 2:1 (0:0)

Danska, Stadion Brondbi. Sudija: sudija: T. Goček (Turska), Strelci: 1:0 Kaiser (68. min), 1:1 Đenić (80. min), 2:1 Vilček (90+2. min)

Brondbi: Švabe, Jung, Kabongo, Arajuri (66. Larson), Gamelbi, Vigen, Radošević, Kaiser, Muhtar, Erceg (14. Ermanson), Uhre (59. Wilczek)

Spartak Ždrepćeva krv: Perić, Milošević, Šimura, Tekijaški, Dunđerski, Marčić (77. Chow), Vukčević, Glavčić, Đuričin (68. Torbica), Čečarić, Đenić

FK Spartak Ždrepčeva krv oprostio se od Evrope pošto su poraženi i u uzvratnom susretu protiv Brondbija golom Vilčeka u sudijskoj nadoknadi. Subotičani su ipak veoma ponosni na svoj ukupni nastup jer su po prvi put u sojoj istoriji stigli u treće kolo kvalifikacija za Ligu Erope gde su u drugom kolu eliminisali Spartu iz Praga.

Spartak je dobro otvorio utakmicu, u 10. minutu Đenić je presekao loptu koju je Arajuri poslao ka svom golmanu te se ustremio na gol protivnika. Kabongo je uspeo da ga sustigne i obori sa leđa zbog čega je zaradio crveni karton. Bila je to prilika za rano vodstvo i iznenađenje, međutim Glavčić nije iskoristo šansu iz slobodnog udarca sa oko 20 metara te je utakmica nastavljena sa deset igrača domaćina na terenu.

Subotičani su pokušali da iskoriste brojčanu prednost te imali terensku inicijativu. Pokušao je Čečarić u 20, zatim Đenić u 26. minutu, ali nije došlo do promene rezultata. Nakon pola sata igre Glavčić je izveo slobodan udarac no lopta odazi pored gola. Jedinu ozbiljniju šansu domaći su imali u  37. minutu koju je prospustio Muhtar strelac gola u Beogradu. U prvom poluvremenu Spartak je imao 8 šuteva na gol a domaćin samo dva.

Subotičani su pritiskali i u nastavku utakmice. Imali su korner u 57. minutu koji je izveo Glavčić, međutim odbrana danaca uspešno otklanja opasnost. Pokušao je Tekijaški dva minuta kasnije,ali lopta odlazi pored gola. Konačnu dilemu oko prolaska u narednu fazu rešili su domaćini u 69. minutu iz kontranapada. Muhtar je proigrao Kaizera koji je iz okreta šutirao po zemlji a lopta se od stative odbila u mrežu za vodstvo domaćina od 1:0.

Nastavili su subotičani sa pritiskom i u 80. minutu stigli do izjednačujućeg gola. Čečarić je šutirao sa oko 20 metara golman Švebe je loptu odbio, ali samo do Đenića kome nije bilo teško da postigne gol i izjednači na 1:1. U sudijskoj nadoknadi Brondbi je iz brze kontre preko Vilčeka došao do konačne pobede od 2:1.