Vojvodina – Spartak 1:1 (0:1)

Novi Sad, stadion “Karađorđe”, Strelci:  Šljivić u 28 (Spartak) i Meleg u 67. minutu iz penala (Vojvodina).

Vojvodina: Perić, Lakićević, Rosić (77. Pavkov), Miletić, Nastić, Maksimović, Jovančić, Mićić (46. Meleg), Babić, Trujić (46. Malbašić), Ožegović.

Spartak: Janošević, Milošević, Kovačević, Antonić, Farkaš, Jočić, Tumbasović (58. Tomić), Torbica, Šljivić, Novaković (od 46. Ivanović), Milić (od 67. Branković).

Fudbaleri Spartaka osvojili su bod u Novom Sadu u prvoj utakmici nastavka sezone. Subotičani mogu da budu zadovoljni jer su utakmicu završili sa dva igrača manje zbog crvenih kartona, mada su nakon prvih 45 minuta imali prednost od 1:0.

Spartak je zapretio u 4. minutu pokušali su subotičani iz daljine a posle dobre intervencije golmana Perića lopta je došla do Tumbasovića koji je ponovo proslavio čuvara mreže Novosađana. Uzvratili su domaći par minuta kasnije, Babić je izveo slobodan udarac, lopta došla do Rosića koji glavom gađa pored gola. Usledio je deo igre bez pravih prilika za gol sve do 28. minuta kada su fudbaleri Spartaka stigli do prednosti. Nesmotrenost Mićića iskoristio je Šljivić, dokopao se lopte i odličnim šutem savladao golmana Vojvodine.

Drugo poluvreme počelo je isključenjem Miloševića, koji je nesmotreno odreagovao ispucao loptu i zaradio drugi žuti karton u 54. minutu. Desetak minuta kasnije još jedan igrač Spartaka morao je u svlačionicu. Farkaš je u šesnaestercu sa leđa oborio Ožegovića i zaradio direktan crveni karton. Usledio je penal za Vojvodinu koji je realizovao Meleg za poravnanje rezultata.

Domaćini su sa dva igrača više krenuli znatno ofanzivnije ka golu Spartaka, međutim odbrana Subotičana odlično je obavila zadatak i sve napade uspešno zaustavila.