Metalac – Spartak Ždrepčeva krv 1:1 (1:1)

Gornji Milanovac, gledalaca: oko 200. Sudija: Lukić Lazar. Strelci: 0:1 Nikolić (4. iz penala), 1:1 Stojanović (41. iz penala)

Metalac: Marković, Janković, Stojić, Fićović, Đurić (78. Cvetković), Odada (57. Krajišnik), Stojanović, Čađenović (90. Grbović), Bačkulja, Vlakulin, Mboungou

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Shimura (70. Đurasović), Tošeski (89. Šćepanović), Srećković (70. Todoroski), Nikolić, Vidaković, Tomašković (55. Bogićević), Ostojić, Tufegdžić (89. Rajović), Filipović, Bijelović

Fudbaleri Spartaka vratili su se sa osvojenim bodom iz Gornjeg Milanovca na debiju novog šefa struka, Slavka Petrovića. Oba gola na utakmici postignuta su iz penala, poveli su subotičani a poravnali domaćini u finišu prvog poluvremena.

Utrakmica je na samom početku obilovala uzbuđenjima. Metalac je imao šansu već u prvom minutu, Mbongu je uputio centaršut koji je iskoristio Đurić, ali je loptu poslo daleko iznad gola subotičana. Dva minuta kasnije Vlakulin je u svom šesnaestercu igrao rukom što je  sudija Lazar  Lukićč sankcionisao dosuđenim penalom. Siguran izvođač bio je Nikolić za vodstvo Spartaka od 1:0. Domaćmni su pokušali iz slobodnog udarca u 12. minutu, međutim lopta nakon šuta Stojanovića odlazi iznad gola. Spartak je postigao gol u 14. minutu, kada je Tufegdžić ukrao povratnu loptu ka golmanu Metalca, međutim poništen je VAR odlukom pošto je lopta iz te akcije ipak izašla prvo u korner. Pokušao je Mbongo „makazicama“ u 23. minutu ali bilo je to neprecizno. Spartak je pokušao šutevima Tufegdžića i Tošeskog iz daljine, ali lopte su završavale pored gola. Domaćini su poravnali rezultat u 41. minutu takođe sa bele tačke. Mboungou je oboren u šesnatercu a siguran sa bele tačke bio je Stojanović za 1:1.

Metalac je početkom drugog poluvremena igrao agresivnije sa velikom željom da dođu do rezultatskog preokreta. Najčešći pokretači akcija bili su Đurić, Fićović i Mboungou, međutim nisu stvorili ni jednu opasniju priliku za gol. Spartak se oslobodio pritiska nakon sat igre i zapretio preko Bijelovića nakon čijeg šuta lopta završava u rukama golmana Markovića. Tufegdžić je 75. minutu uputio neprecizan šut posle solo akcije te je propala još jedna prilika subotičana. Sa druge strane pokušali su Fićović i Bačkulja, ali siguran na golu Spartaka bio je golman Dubljanić.