Spartak Ždrepečav krv – Radnički (Niš) 1:1 (0:0)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Minaković Nenad. Strelci: 0:1  Škrbić (60. iz penala), 1:1 Tufegdžić (82. iz penala)

Spartak Ždrepčeva krv: DUJMOVIĆ Filip, DUNĐERSKI David, IVANČEVIĆ Mihajlo, BRANKOVIĆ Nemanja (68. FURTULA Nikola), SHIMURA Noboru, MILOŠEVIĆ Stefan, MARČIĆ Milan, TODOROVSKI Andrej (46. RAKIĆ Slađan), SREĆKOVIĆ Nikola, TUFEGDŽIĆ Lazar, BIJELOVIĆ Luka (68. JOVIĆ Filip)

Radnički: KAHRIMAN Damir, STEVANOVIĆ Nikola, MICHIBUCHI Ryohei (66. ILIĆ Vanja), ŠKRBIĆ Miljan (75. BJELIČIĆ Ognjen), DURONJIĆ Borko (66. KASALICA Filip), VUJADINOVIĆ Nikola, PEJOVIĆ Aleksandar, MITROVIĆ Stefan (90 RISTIĆ Petar), STANKOVIĆ Nikola, VUKADINOVIĆ Vukadin, AKSENTIJEVIĆ Nikola.

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi i Radničkog iz Niša podelili su bodove u prvom kolu nove superligaške sezone. Utakmica je odigrana pred publikom a nisu izostala ni uzbuđenja. Posetioci na Gradskom stadionu videli su pravu prvenstvenu i borbenu utakmicu u kojoj nisu izostala uzbuđenja. Mogli su se uveriti i u  VAR tehnologiju koja je uvedena od ove sezone. U  prvom poluvremenu je nakon intervencije sudija poništen gol Radničkom zbog igranja rukom. a oba postignuta gola su sa bele tačke bila su nakon VAR odluke. Povele su Nišlije u 60. minutu da bi Lazar Tufegdžić u 82. doneo poravnanje.

Početak meča pripao je Spartaku koji je imao terensku inicijativu, međutim bez prave prilike za gol. Gosti su zapretili iz prvog napada i čak postigli pogodak u 16. minutu, nakon centaršuta Aksentijevića glavu loptom u go lje poslao japanac u redovima nišlija Micubuši. Prilikom udarca loptu je zakačio rukom te je uz konsultacija sudija preko VARA gol poništen.  Gosti su nakon toga bili agilniji i dva puta zapretili vodstvom. Uzvratio je Srećković u 30. minutu no lopta završava u rukama golmana Kahrimana. Pokušao je Srećković iz slobodnog udarca sa oko 20 metara no lopta odlazi preko gola Radničkog. U finišu prvog poluvremena odlične prilike za Spartak. Tufegdžić se našao u odličnoj poziciji desetak metara od gola, međutim nije se najbolje snašao i loptu poslao pored gola. Nakon toga Bijelović je prošao po desnoj strani, prevario svog čuvara i uputio neprecizan šut.

I u nastavku utakmice bi je visok ritam. Gosti su do prednosti došli u 58. minutu sa penala nakon što je situacija analizirana u VAR sobi. Rakić je u borbi za loptu prilikom doskoka nagazio protivničkog igrača što je bio povod za najstrožu kaznu. Siguran izvođač za vodstvo Nišlija bio je Miljan Škrbić. Nakon primljenog gola domaći su krenuli znatno ofanzivnije. Petnaest minuta pre kraja Radnički je ostao sa igračem manje nakon što je Stanković oborio Furtulu i dobio drugi žuti karton na utakmici. Izveli su domaći slobodan udarac oboren je Shimura u kaznenom prostoru i nakon VAR odluke dosuđen je penal za Spartak. Odgovornost je preuzeo Lazar Tufegdžić koji u 82. minutu donosi poravnanje, 1:1. Pokušao je Spartak do kraja utakmice da dođe i do sva tri boda, ali nisu uspeli da realizuju svoje prilike.  Nakon odigranih 99 minuta sudija Minaković označio je kraj susreta.