Spartak – Partizan 0:3 (0:1)

Subotica, Gradski stadion. Gledalaca oko 3.000. Sudija: Bojan Nikolić. Crveni karton: Mudrinski u 80. min. Strelci: Mihajlović u 2 min.,  Vlahović u 84. min, Bandalovski u 90. min

Spartak: Mirković, Farkaš, Kovačević, Tomić, Milošević, Jočić, Šljivić (77. Makarić), Mrkela (46. Torbica), Milić (62. Novaković), Ilić, Mudrinski.

Partizan: Šaranov, Bandalovski, Jovanović, Cedric (46. Stevanović M.), Bogosavac, Brašanac, Kosović, Ilić (89. Lukić), Mihajlović, Stevanović A., Božinov (62. Vlahović).

Spartak je ostao bez plasmana u finale Kupa Srbije, pošto je na Gradskom stadionu u Subotici poražen od Partizana sa 3:0. Ostaje utisak da je rezultat prevelik za igru koju su pokazale obe ekipe na terenu.

Igrači Partizana šokirali su publiku i domaćina ranim golom koji su postigli nakon samo devedeset sekundi igre.  Kombinovali su igrači u crno-belim dresovima, lopta je došla do Bandalovskog koji je ušao u šesnaesterac sa desne strane, uposlio Mihajlovića koji iz trka pogađa mrežu za 0:1.

Uspeo je Spartak da se vrati u igru i po prvi put ozbiljnije zapreti u 14 . minutu kada je svoj šut oprobao Mrkela. Partizan je uzvratio preko Božinova no golman Mirković uspešno čuva svoju mrežu. Spartak je najbolju priliku u prvom delu propustio nakon pola sata igre. Lopta je došla do Milića koji je pobegao svojim čuvarima da bi mu u poslednjem trenutku golman Šaranov uklizao u putanju i spasio svoj gol.

Subotičani su u nastavku meča zaigrali ofanzivnije. Nakon samo dva minuta igre u šansi je bio Milić koji šutira snažno, ali dosta neprecizno. Gosti su uzvratili preko Stevanovića, no siguran je bio golman Mirković. Spartak je zapretio preko Mudrinskog a zatim se ponovo u prilici našao Ilić koji je pokušao iz okreta sa oko deset metara, no nije uspeo da savlada danas odličnog golmana Šaranova. Ulaskom Novakovića, domaći su još više dobili na brzini u napadu. Nakon pasa sa Mudrinskim pokušao je Novaković iz trka, međutim opet je siguran golman Partizana.

Domaći su deset minuta pre kraja ostali sa igračem manje i time se definitivno oprostili od finala Kupa.  Nakon duela Mudrinskog i Jovanovića, sudija Nikolić je napadaču Spartaka pokazao drugi žuti karton i put u svlačionicu. Nije se dugo čekalo da Partizan iskoristi igrački višak. Tekao je 84. minut kada je Mihajlović pronašao mladog napadača Vlahovića koji glavom iz blizine prebacuje Mirkovića i povećava na 0:2. U poslednjim trenucima utakmice Bandalovski postavlja konačnih 0:3.