Spatak – Bežanija 3:2 (2:1)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca oko 200, Sudija. Đokić Nenad. Strelci. 1:0 Mrkela 16. min, 2:0 Bogunović 36. min, 2:1 Milić 45. min, 2:2 Gojković 86. min i 3:2 Farkaš 89. min za Spartak.

Spartak: Mirković, Farkaš, Kovačević, Antonić, Milošević, Jočić, Eke, Makarić (85. Tumbasović), Mrkela (57. Torbica), Bogunović (46. Fedin), Ilić.

Bežanija: Manojlović, Gojković, Rudan (46. Lazarević), Milić, Rajović, Matović(63. Ivanović), Brujić (14. Divac), Živković, Govedarica, Jovanović i Lukić.

Spartak se plasirao u četvrtfinale Kupa Srbije odlučujućim golom Farkaša u poslednjim trenucima susreta. Postignuto je čak pet golova na utakmici a po prikazanoj igri i prilikama moglo ih je biti još.

Spartak je poveo u 16 minutu, akcijom koja je potekla od Makarića a završila sa Mrkelom koji dovodi svoju ekipu u vodstvo od 1:0. Odlično su igrali subotičani, stvarali su prilike a do novog gola su stigli u 36. minutu. Dans vidno raspoloženi Mrkela odlično je prošao po levoj strani uputio oštar centaršut, loptu je na suprotnom delu zahvatio Bogunović i smestio je u mrežu. Moglo je biti i ubedljivije vodstvo plavih golubova, da je Ilić iskoristio odlične prilike kada se našao sam pred golmanom Bežanije.  Gosti su u poslednjim trenucima prvog dela uspela da smanje prednost. Milić je pogodio iz slobodnog udarca sa oko 20 metara za 2:1.

Splasnuo je tempo u drugom poluvremenu, Spartak je čuvao prednost a Bežanija je polako pritiskala. Fedin je mogao da reši meč u 70. minutu, izborio se Makarić za loptu sa golmanom Bežanije, prosledio je do Fedina koji umesto mreže pogađa odbrambenog igrača Ivanovića u glavu na samoj gol liniji.

Uporni gosti su ipak uspeli da izjednače. izveli su brzu akciju u 86. minutu koju je poveo Živković, lopta je stigla do Gojkovića koji se uvukao među odbrambene igrače Spartaka i savladao nemoćnog Mirkovića za 2:2.  I kada se očekivalo da će pobednika odlučivati penali, domaći dolaze do novog gola nakon samo tri minuta nastavka. Makarić je povukao po desnoj strani, loptu prosledio do Tumbasevića a nakon njegovog šuta lopta se od nogu golmana odbija do Farkaša koji iskosa sa leve strane postiže pobedonosni gol za Spartak.