Javor – Spartak Ždrepčeva krv 1:3 (1:3)

Stadion Javora u Ivanjici. Sudija: Zoran Široki. Strelci: 1:0 Ilić (14.), 1:1 Denković (28.), 1:2 Milošević (38. iz penala), 1:3 Vidaković (41. min).

Javor: Lazović, Maričić, Otašević, Jevtić, Jevremović, Piščević, Radivojević (69. Sević), Mladenović (75. Rušević), Šćepanović (75. Nikolić), Ilić (81. Tanko), Luković.

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović, Dunđerski, Tekijaški, Vidović (88.Đurković), Milošević, Šimura, Marčić, Denković, Savković (64. Srećković), Tufegdžić (88. Branković), Vidaković (81. Bajić).

Kao što su i najavili fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi vratili su se iz Ivanjice sa tri osvojena boda sa kojima znatno u boljem raspoloženju dočekuju preostale utakmice u ovoj godini. Subotičani su do pobede došli posle preokreta pošto je domaćin povećao u 14. minutu ali to nije sprečilo igrače Spartaka da za 14 minuta postignu čak tri gola i već u prvom poluvremenu reše pitanje pobednika.

Utakmica je od samog početka bila u visokom ritmu. Prvi su do vodstva došli domaćini u 14. minutu susret, Šćepanović je odično proigrao Iića koji je doveo svoj tim u vodstvo od 1:0. Spartak se trgnuo nakon rezultatskog zaostatka i krenuo znatno agresivnije ka protivničkom golu. Isplatila im se takva igra te je Denković odličnim golom poravnao rezultat u 28. minutu.

Javor nije odustajao od napada ka golu Spartaka, međutim Subotičani su veoma lako dlazili u prilike iz kontranapada. U 38. minutu nakon jednog brzog kontranapada subotičana, golman Javora Lazović nepropisno je zaustavio mladog Vidakovića te je sudija pokazao na belu tačku. Siguran izvođač bio je kapiten Milošević za rezultatski preokret Spartaka, 1:2. samo tri minuta kasnije Vidaković je postigao i treći gol za Spartak i praktički već u prvom poluvremenu rešio pitanje pobednika.

U drugom poluvremenu tempo je znatno opao. Javor je imao veću inicijativu, dok su subotičani i dalje pretili preko kontranapada i bili blizu posizanja još jednog gola. Na kraju pobeda Spartaka od 3:1.