Spartak Ždrepčeva krv – Napredak 2:0 (1:0)

Stadion Švajcarija na Zlatiboru. Sudija: Kurlagić Milan (Užice). Strelci: 1:0 Srećković (09. min), 2:0 Obradović (49. min)

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić, Tekijaški, Otašević, Milošević, Jočić, Marčić, Glavčić, Mladenović, Srećković, Cucin, Obradović. Igrali još: Dokić, Jović, Đorđević, Vidaković, Dunđerski, Šormaz, Vukčević,  Tripković, Milić, Rakić, Yamamoto.

Fudbaleri Spartaka savladali su Napredak u drugoj kontrolnoj utakmici po dolasku na Zlatibor i pokazali vidan napredak u igru.  Subotičani su kontrolisali utakmicu i na kraju zasluženo slavili sa 2:0, sa po jednim golom u oba poluvremena

Utakmica protiv Napredka je pokazala da Spartak iz utakmice u utakmicu igra sve bolje i ispravlja početne nedostatke. Kontrolisali su subotičani meč, i uz tečnu igru u odbrani lako zaustavili sve napade protivnika. Spartak je do prednosti došao početkom utakmice kada je Obradović uposlio Srećkovića koji donosi vodstvo „plavim golubovima“ od 1:0. Početkom drugog poluvremana u 48. minutu Obradović na asistenciju Mladenovcića duplira prednost, 2:0.

Do kraja utakmice Spartak je mogao i do ubedljivijeg vodstva, ali rezultat se ipak nije menjao. Danas su subotičani pokazali dobru igru sa vidnim napretkom i u fazi napada što sigurno ohrabruje za dalji rad.

Nikola Srećković strelac prvog gola zadovoljan je svojom igrom – Odigrali smo drugu prijateljsku utakmicu na Zlatiboru protiv dobrog protivnika. Očekivali smo ovako čvrstu i agresivnu utakmicu. Ušli smo odličnu u meč i na kraju slavili sa 2:0, totalno zaslužno. Postigao sam svoj prvenac u dresu Spartaka, istina u nezvaničnoj utakmici, ali sam jako srećan zbog toga. Pripreme idu u pravom smeru, ekipa se namešta i očekujem da će u prvenstvo sve biti kako treba.

Nemanja Mladenović je asistirao kod drugog gola subotičana – Protiče šesti dan priprema na Zlatiboru. Radimo uglavnom dva puta dnevno i zadovoljan sam kako protiču pripreme. Nije previše naporno ali veoma dobro radimo. Danas smo igrali sa veoma dobrom ekipom Napretka i mislim da smo pokazali one igre iz prolećnog dela sezona koje su nas krasile. Sve je funkcionisalo kako treba i mislim da smo zasluženo pobedili sa 2:0.