Spartak – Bekeščaba 2:1 (1:0)

Gradski stadion. Gledalaca: 200. Sudija: Vasić (N. Žednik). Strelci: Torbica u 20. i Živković u 88.  (Spartak),  a Birtalan u 89. min (Bekeščaba).

Spartak: Mirković, Farkaš, Mezei, Antonič, Kovačević, Jondić, Spremo, Torbica, Makarić, Milić, Ivanović. Igrali su još: Janošević, Georgijević, Živković, Marinković, Ćalasan, Manojlović, Fedin, Ilić, Banjac, Tomović, Milošević, Matić, Šakić, Sili.

Bekeščaba: Mursit, Benjej, Kozo, Balog, Juhas, Borbelj, Vician, Koronzijev, Lacko, Punoševac, Špicmiler. Igrali su još: Klevente, Salai, Fabio, Bagi, Birtalan.

Fudbaleri Spartaka slavili su u generalnoj probi pred nastupajuće prvenstvo, pobedivši ekipu Bekeščabe sa 2:1. Šef struke subotičana, Stevan Mojsilović i u ovom meču pružio je šansu svim fudbalerima da se pokažu i nametnu. Treba istaći dobru igru Spartaka čiji fudbaleri su većim delom utakmice kontrolisali igru.

Subotičani su dobro otvorili utakmicu, u prvih petnaest minuta propustili su dve izgledne prilike a do vodstva dolaze u 20. minutu iz akcije koja je krenula od Mezeija koji je proigrao Milića a zatim lopta dolazi do Sprema koji upošljava kapitena Torbicu koji je spretno šalje u mrežu. Do isteka prvog dela domaći nisu dozvolili protivniku da im ugrozi gol.

Početak drugog poluvremena pripao je plavim golubovima koji su preko Manojlovića mogli da udvostruče vodstvo, no odbrana mađarskog premijerligaša otklonila je opasnost u poslednjem trenutku. Usledio je šut Makarića sa distance u 53. minutu, ali lopta završava tik pored gola. Spartak je do novog pogodtka došao u samom finišu susreta, kada je novajlija Živković u 88. minutu povećao na 2:0.  Samo minut kasnije Bekeščaba preko Birtalana smanjuje na 2:1 što je bio i konačan rezultat današnjeg susreta.

Subotičani u prvom kolu Super lige u subotu 18. jula na svom terenu dočekuju ekipu Radnika iz Surdulice. Meč se igra na Gradskom stadionu sa početkom od 17:00 časova.