Spartak Ždrepčeva krv – Mladost 1:0 (1:0)

Subotica, Gradski stadion, gledalaca: oko 400. Sudija: Zoran Široki. Strelci: 1:0 Milić u 38. minutu

Spartak Ždrepčeva krv: Mirković, Stojković (17. Ivanović), Pavićević, Radovanović, Bašanović, Kovačević (82. Anđić), Farkaš, Torbica (71. Glavčić), Milić, Mudrinski.

Mladost: Krznarić, Pešić, Šatara, Rakočević, Protić (84. Tumbasević), Pejović, Milosavljević Radivojević, Jovanović, Bojović, Simić (10. Zvrko).

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi došli su do prve pobede u Subotici i šeste u ovoj sezoni za sedmu poziciju pred dvonedeljnu prvenstvenu pauzu. Golom Milića u 38. minutu savladali su Mladost u veoma borbenoj utakmici.

Prvu priliku na utakmici imali su domaći u 11. minutu kada se nakon prodora Milića u šansi našao Kovačević koji je prevario golmana Krznarića, ali lopta pogađa prečku. Par minuta kasnije u prilici se našao Mudrinski no rezultat se nije menjao. Usledio je period utakmice sa velikom borbom na sredni terena. Pokušali su domaći dugim loptama da uposle napadače Milića i Mudrinskog, što nije dalo rezultata. Subotičani su do vodstva došli u 38. minutu, Bašanović je lepo prošao po desnoj strani uputio loptu pred gol gostiju gde je odbrana Mladosti zaboravila na Milića koji glavom sa pet metara gađa supotni ugao i donosi radost svojoj ekipi.

Sajtz Spartaka 2

Na početku drugog poluvremena Mladost je imala više loptu u nogama, ali najbolju priliku propustili su fudbaleri Spartaka. Torbica je pronašao Bašanović koji je šutira iskosa sa leve strane, a golman Krznarić uz pomoć prečke uspeva da sačuva svoj gol. Mladost je zapretila u 62. minutu preko Jovanovića koji odlično šutira no golman Mirković je bio na visini zadatka i otklonja opasnost. Pokušao je i Radivojević, no bio je neprecizan. U finišu utakmice Mladost je imala inicijativu, ali subotičani su žarko želeli pobedu pred svojom publikom i velikim angažovanjem u odbrani došli su do nova tri boda.