Spartak  – OFK Beograd 2:1 (1:1)

Subotica, Gradski stadion. Glesdalaca oko 350. Sudija: Milorad Milićević (Ivanjica). Strelci:  Torbica 45. min (penal) i Antonić u 55. min za Spartak, Cuckić u 35. minutu za OFK Beograd

Spartak: Janošević,  Farkaš (10. Tomić), Kovačević, Antonić,  Milošević,  Šljivić, Tumbasević, Milić (62. Mudrinski), Torbica, Mrkela,  Ilić (46. Ivanović)

OFK Beograd: Čupić, Martinović, Stojković, Radovanović, Liščević, Cuckić, Vukobratović, Pavlovski  (70. Gigić), Avramovski (82. Denković),  Duronjić (70. Belaković), Vidaković.

Fudbaleri Spartaka nastavili su sa dobrim rezultatima u ovoj godini i na svom terenu savladali ekipu OFK Beograda posle preokreta. Poveli su gosti golom Cuckića nakon čega je Torbica izjednačio u finišu prvog poluvremena da bi pobedu doneo Antonić u 55. minutu.

Utakmica u Subotici počela je minutom ćutanja kojom su se subotičani oprostili od Antala Tapiške jednog od legendi subotičkog Spartaka. Tapiška je u dresu plavih golubova igrao 14 godina i za to vreme upisao preko 500 nastupa.

Spartak je ofanzivno započeo utakmicu. Izveli su dva kornera u prvih pet minuta i pokazali jasnu želju za osvajanjem novih bodova. Gosti su uzvratili iz slobodnog udarca u 12. minutu preko Avramovskog a isti igrač zaslužan je za vodstvo OFK Beograda. Izveo je korner sa desne strane, lopta je preletela sve u šesnaestercu i došla do slobodnog Cuckovića koji glavom dovodi svoj tim u vodstvo u 35. minutu.

Gol gostiju trgnuo je domaće fudbalere koji su krenuli znatno agresivnije ka golu protivnika. Do izjednačenja su stigli u poslednjem minutu prvog poluvremena kada je sudija Milićević pokazao na belu tačku nakon nespretnog igranja rukom Radovanovića. Siguran izvođač najstrože kazne bio je kapiten Vladimir Torbica koji je loptu od prečke smestio u mrežu.

Subotičani su agresivno krenuli u nastavak utakmice i do novog gola stigli u 55. minutu kada je Torbica izveo korner i nakon odbijene lopte uputio nov centaršut pred gol beograđana gde je najprisebniji bio Antonić koji pogađa gol protivnika za vodstvo od 2:1. Pokušali su gosti da dođu do izjdenačenja, međutim domači su igrali disciplinovano i čvrsto u odbrani te nisu dozvoljavali protivniku da im ugrozi gol. Na kraju zaslužena pobeda Spartaka za beg sa dna tabele.