Spartak Ždrepčeva krv – Kolubara 2:1 (2:1)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 350. Sudija: Momčilo Marković. Strelci: 1:0 Tufegdžić (1.), 1:1 Filipović (12.), 2:1 Vidaković (25.)

Spartak Ždrepčeva krv:  Dubljanić, Jezdimirović, Bogićević, Filipović, Vidović (13. Shimura), Đurasović (88. Šćepanović), Vidaković, Bijelović, Tufegdžić (88. Rajović), Srećković (85. Todoroski), Nikolić

Kolubara: Stanivuković, Tumbas (77. Andrić), Vasiljević (60. Petronijević), Radovanović, Janković, Nikolić (60. Vučetić), Lončar (77. Đenić), Bojić, Kočović, Đuranović, Filipović (68. Mladenović.

Fudbaleri Spartaka pobedili su ekipu Kolubare sa 2:1 u važnoj utakmici u borbi za opstanak. Bila je ovo druga pobeda Spartaka nad istim rivalom u mesec dana. Sva tri gola postignuta su u prvom poluvremenu do 25. minuta.

Subotičani su poveli iz prvog napada u 1. minutu susreta, Srećković je centrirao loptu sa leve strane, Lazar Tufegdžić je prihvatio na ivici šesnaest metara i prizemnim šutem doveo Spartak u vodstvo od 1:0. Uzvratili su gosti nakon primljenog gola te u 12. minutu poravnali iz akcije koja je potekla od Petra Bojića zatim je Đuranović sa ivice šenaesterca pronašao slobodnog Filipovića koji izjednačuje na 1:1. Primljeni gol uzdrmao je domaće igrače koji su silno motivisani nastavili sa pritiskom. Pobedonosni gol postigli su u 25. minutu kada je Nikola Srećković izveo slobodan udarac a najviši u skoku je bio Vidaković koji loptu glavom šalje u mrežu za 2:1. Do kraja poluvremena Kolubara je pokušala da dođe do poravnanja, imali se nekoliko poluprilika, ali se rezultat nije menjao.

Drugo poluvreme je počelo u terenskoj inicijativi domaćih. Šanse su imali Bijelović i Nikolić, ali oba puta golman Stanivuković je bio siguran. Postigli su subotičanii treći gol sredinom drugog poluvremena koji je poništen iz VAR sobe zbog nedozvoljene pozicije Nikolića. Na kraju zaslužena pobeda Spartaka za mirniji kraj duge sezone.