Spartak Ždrepčeva krv – Čukarički 1:3 (0:1)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 150. Sudija: Marko Ivković. Strelci: 0:1 Adžić 16. (iz jedanaesterca), 1:1 Hrstić (74.), 1:2 Lučić (83.), 1:3 Tomović (90.+2)

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Tanasin, Bogićević, Marinković, Vitorović, Tumbasević (87. Ubiparip), Đurasović (72. Stanić), Bijelović, Ado, Srećković (72. Kvaku), Hrstić.

Čukarički: Belić, Stevanović, Gajić, Drezgić, Tošić, Kovač (85. Petković), Sisoko, Ovusu (75. Tomović), Ivanović (66. I. Miladinović), Adžić (66. Lučić), Badamosi.

Spartak je poražen od Čukaričkog na premijeri nastavka sezone u Super ligi. Poveli su gosti iz penala u 16. minutu, poravnali Subotičani preko Hrstića, međutim u finišu meča domaćini su gostima prepustili inicijatu na terenu što ih je koštalo gubitka bodova.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti, međutim nakon šuta Badanosija sa oko sedam metara lopta završava u rukama golmana Dubljanića. Uzvratili su subotičani preko Hrstića čiji šut brani golman Belić. Čukarički je do prednosti došao u 16. minutu, Stevanović je sa desne strane uputio centaršut u kazneni prostor Spartaka gde je Nikola Srećković loptu zahvatio rukom. Nakon intervencije iz VAR sobe dosuđen je kazneni udarac za beograđane, siguran sa bele tačke bio je Adžić za vodstvo Čukaričkog od 1:0.  Nakon vodstva gostiju, Spartak je krenuo silovitije ka protivničkom golu. U 35. minutu Tanasin je uputio centaršut, Tumbasović je glavom loptu posleo pored gola.

Početkom drugog poluvremena Spartak je imao inicijativu i tražio mogućnost da savlada odbranu Čukaričkog. Imali su svoje prilike i gosti pa je utakmica dobila na dinamici. Napokon u 74. minutu Spartak je došao do izjednačenja, Vitorović je centrirao sa leve strane a Hrstić pogodio za 1:1. Već u sledećem napadu Beograđani su mogli ponovo do vodstva, Stevanović je šutirao iskosa, lopta j eokrznula nekoga od domaćih igrača i završila u korneru. Spartak je imao šansu za rezultatski preokret, odlično je šutirao Stanić ali istako se golman Belić. Gosti su do novog vodstva stigli u 83. minutu kada je Lučić iskoristio nesporazum u odbrani domaćih i loptu poslao u mrežu za 1:2. U sudijskoj nadoknadi Čukarički je stigao i do trećeg gola, Miladinović je asistirao Stefanu Tomoviću koji se upisuje u listu strelaca za konačnih 1:3.