Crvena zvezda – Spartak Ždrepćeva krv 3:0 (1:0)

Stadion Rajko Mitić u Beogradu. Sudija: Nenad Đokić, Strelci. 1:0 Pavkov (41. min), 2:0 Pavkov (68. min), 3:0 Babić (90 +3 min)

Crvena zvezda: Popović, Babić, Gobeljić, Hajdin, Jevtović, Jovančić (46. Jovičić), Meleg, Milijaš (58. Simić), Pavkov, Srnić, Sumaila (62. Degenek).

Spartak Ždrepčeva krv: Lučić, Ćalasan, Tekijaški, Rakić, Vukčević, Maričić, Čo, Afum (72. Šormaz), Torbica, Milošević, Đenić (46. Šimura)

Između dve utakmice trećeg kola kvalifikacija za Evro Ligu fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi odigrali su meč 4. kola Super lige protiv Crvene Zvezde u Beogradu. Crveno beli su bili bolji, slavivši sa 3:0 uz dva pogotka Pavkova i golom Babića u sudijskoj nadoknadi.

Subotičani su odlično započeli utakmicu, hrabro su napadali kada god bi ima se ukazala prilika. Šansu je imao Tekijaški glavom nakon kornera koji je izveo Vukčević, pokušao je zatim i Torbica u 20. minutu iz daljine ali rezultat se nije menjao. Crvena Zvezda je ozbiljno zapretila u 24. minutu, Meleg je uposlio Jevtovića koji loptu šalje u dalji  ugao, međutim stativa sprečava vodstvo domaćina.

Domaćini su do vodstva došli u 41. minutu, kada je Milan Pavkov sa oko 25 metara odlično šutirao i pogodio donji desni ugao gola Lučića.

Početkom drugog dela pokušao je Marčić da poravna rezultat, ali golman Popović je bio na mestu. Crvena Zvezsda je duplirala prednost preko Pavkova koji u 68. minutu postiže svoj drugi gol na utakmici.  Hajdin je izveo aut, lopta je došla do Pavkova koji glavom sa prve stative pogađa mrežu. Konačan rezultat postavio je Srđan Babić na dodavaje Melega u sudijskoj nadoknadi za konačnih 3:0.

Misli subotičana usmerene su ka Evropi i revanš utakmici trećeg kola koju u četvrtak 16. avgusta  igraju protiv Brondbija u Danskoj. Fudbaleri Spartaka pokušaće da iznenade favorita i anuliraju njihovu veliku prednost iz prvog susreta od 2:0.