Spartak Ždrepčeva krv – Voždovac 0:2 (0:2)

Subotica, Gradski stadion, gledalaca: oko 400. Sudija. Aleksandar Živković (Niš). Strelci: 0:1 Stojanović u 33. minutu (iz penala), 0:2 Zec u 39. minutu

Spartak Ždrepčeva krv: Mirković, Stojković, Pavićević (46. Farkaš), Radovanović, Bašanović, Kovačević, Ađuru (46. Glavčić), Milić, Torbica, Ivanović (63. Savković), Mudrinski

Voždovac: Popović, Putinčanin, Boljević (65. Filipović), Mihajlov, Jovanović, Pavlović, Lukić, Stojanović, Georgijević (90. Dražić), Srećković (61. Asani), Zec.

Fudbaleri Spartaka poraženi su od Voždovca zbog izuzetno slabe realizacije. Propustili su nekoliko odliučnih prilika pa čak i penal u finišu utakmice za razliku od gostiju koji su svoje šanse iskoristili i zasluženo slavili u Subotici.

Utakmica je počela šansom Lukića da bi nakon dva minuta Voždovac ponovo zapretio ovaj put preko Srećkovića. Spartak se nakon desetak minuta oslobodio pritiska i počeo da preti. Vezali su subotičani tri kornera, međutim nisu ozbiljnije ugrozili gol koji je danas odlično čuvao golman Popović. Najbolju priliku u prvom poluvremenu Spartak je imao u 23. minutu, Milić je prevario svog čuvara na desnoj strani uposlio Kovačeviča koji snažno šutira, golman Popović loptu izbija na kratko gde se našao Mudrinski, ali i njegov šut zaustavlja golman Voždovca.

IMG_2112

Gosti su uzvratili akcijom u 33. minutu. Loptu je šesnaesterac uneo Georgijević, danas najbolji pojedinac na utakmici, koga je nesmotreno oborio Ađurua sudija Živković morao je da dosudi penal. Siguran sa bele tačke bio je Stojanović koji dovodi goste u vodstvo od 1:0. Gosti su nakon šest minuta duplirali vodstvo. I ponovo je akciju započeo Georgijević koji je nakon kornera Lukića loptu ubacio na suprotnu stranu gde se nalazio usammljeni Đuro Zec koji rutinski sa par metara loptu šalje u mrežu pored nemoćnog Mirkovića koji u ovoj situaciji ništa nije mogao da učini.

IMG_2131

Spartak je drugo poluvreme počeo ofanzivnije. U igru su ušli Glavčić i Farkaš što je doprinelo terenskoj inicijativi. Pokušao je Torbica odličnim šutem iz daljine u 50. minutu, no lopta odlazi za malo pored gola. Domaći su odličnu priliku imali u 62. minutu. Milić je pronašao Torbicu koji iskosa sa desne strane odlično šutira u suprotni ugao i kada su već svi loptu videli u mreži, Mudrinski je zaustavlja u nameri da potvrdi gol, ali to radi nespretno tako da se rezultat nije menjao. Usledile su dve prilike Milića, prva je završila u rukama golmana Popovića a druga pored gola. Priliku je imao i Savković u 86. minutu, no njegov snažan šut završava pored gola. Tri minuta pre kraja Spartak je imao priliku da smanji rezultat iz opravdano dosuđenog penala nakon igranja rukom Asanija. Loptu je uzeo Mudrinski, šutirao u svoju desnu stranu, ali golman Popović odličnom intervencijom zaustavlja i ovaj pokušaj domaćih fudbalera.