TSC – Spartak Ždrepčeva krv 2:1 (1:1)

Stadion TSC Arena u Bačkoj topoli. Sudija: Lazar Lukić. Gledalaca: oko 1500. Strelci: 0:1 Rošević (8.), 1:1 Milićević (27.), 2:1 Ratkov (54.)

TSC: Filipović, Stojković, Čalušić, Leandro, Krsmanović (46. Petrović), Stanojev, Milićević (65. Đakovac), Tomanović, Banjac (90. Bočkaji), Šuletić (65. Vukić), Ratkov (75. Stanojlović)

Spartak Ždrepčeva krv: Dubljanić, Jezdimirović (75. Ostojić), M . Bogićević, Filipović, Milošević (75. Mihajlović), Shimura (86. Šćepanović), Vidaković, Srećković, Đurasović (86. Rajović), Bijelović, Rođević (75. A. Bogićević).

Fudbaleri Spartaka nisu uspeli da ostvare pozitivina rezultat u severno bačkom derbiju iako su poveli u ranoj fazi utakmice. Ekipa TSC  je u nastavku meča uspela da postigne dva gola i da osvoji vredne bodove.

Najavljivali su subotičani veliku borbu u Bačkoj Topoli, golom u 8. minutu odličnu su otvorili utakmicu. Šutirao je Vidaković sa oko 16 metara, lopta se odbila od odbrambenog igrača TSC te je na nju natrčao Rošević koji je šalje u mrežu za 0:1. Mogli su subotičani da dupliraju vodstvo u 21. minutu da je Srećković bio malo precizniji. TSC je poravnao rezultat u 27. minutu Banjac je izveo kornera lopat je došla do Dejana Milićevića koji se nalazi na suprotnoj strani te sa ivice šesnaesterca pogodio za 1:1.

Drugo poluvreme počelo je šansom za domaće fudbalere, Banjac je odlično šutirao a golman Dubljanić još bolje intervenisao. Domaćini su do rezultatskog preokreta stigli u 54. minutu, kada je  nakon centaršuta Stanojeva lopta došla do Ratkova koji sa 18 metara preciznim šutem donosi svoj tim u vodstvo, 2:1. Spartak je imao priliku da poravna nakon sat vremena ige, Rošević je uposlio Srećkovića čiji šut brani golman Filipović.

Subotičani u sledećem kolu dočekuju Čukarički.